Notowania

winiety
18.07.2011 13:29

Miliard strat na winietach. Raport NIK

Miliarda złotych sięgają straty skarbu państwa z winiet, ujawnia NIK. Raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczy lat 2004-2008.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Rzecznik Izby, Paweł Biedziak, powiedział Polskiemu Radiu, że kontrolerzy nie spodziewali się niczego dobrego, ale nie sądzili, że było aż tak źle. - _ Tylko w tym okresie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zaksięgowała miliarda złotych. Nie wiadomo co się dzieje z tymi pieniędzmi, skoro nie było rzetelnej księgowości _- mówi Biedziak.

Biedziak zwrócił uwagę na wadliwe umowy z firmami rozprowadzającymi winiety. NIK wstępnie zidentyfikował 26 źle podpisanych umów w sprawie winiet. Paweł Biedziak podkreśla, że wiele w ogóle nie zostało zidentyfikowanych i - według jego słów - _ to pewnie będzie duża grupa _.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA NIK:

W jego ocenie, nie ma większych szans na odzyskanie pieniędzy, które utracił skarb państwa. _ - Winiety odeszły do historii, niestety odeszły ze stratami dla skarbu państwa _, podsumował Paweł Biedziak.

Od lipca wykupywanie winiet drogowych już nie obowiązuje. Wprowadzono system opłat elektronicznych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t32920.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/infrastruktura/artykul/nik;budzet;przeplacil;200;mln;zl;za;autostrady,11,0,672779.html) NIK: Budżet przepłacił 200 mln zł za autostrady Najwyższa Izba Kontroli skierowała w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85811.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;polsce;jest;zle;zwlaszcza;w;szpitalach,95,0,865119.html) W Polsce jest źle. Zwłaszcza w szpitalach Takie są uwagi NIK o stanie państwa, zawarte w sprawozdaniu za rok 2010.
Tagi: winiety, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz