Notowania

zamieszki w egipcie
05.02.2011 16:08

Miliardy błyskawicznie wyparowały z rynków wschodzących

Inwestorzy wycofali w ubiegłym tygodniu ponad 7 mld dolarów. To najwięcej od ponad trzech lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W reakcji na wydarzenia polityczne na Bliskim Wschodzie inwestorzy wycofali z rynków wschodzących w ubiegłym tygodniu ponad 7 mld dolarów - donosi _ Financial Times _. Jest to najwyższa suma od ponad trzech lat.

Wśród powodów gazeta wymienia także rosnącą inflację cen żywności, która wzmogła obawy, iż powody ekonomiczne mogą zdestabilizować sytuację polityczną, i skłoniła niektóre kraje do zwyżki stóp, m.in. Indie, Brazylię, Koreę Płd., a ostatnio Indonezję.

Odpływ funduszy z rynków wschodzących jest również wyrazem głębszych obaw, że największe spośród gospodarek wschodzących, w tym chińska, indyjska czy brazylijska, mogą być _ przegrzane _ - zaznacza _ FT _.

_ Rynki wschodzące przyciągnęły w ub.r. rekordową sumę 95 mld dolarów i były głównym kierunkiem działań inwestorów w następstwie finansowego kryzysu (2008-09). Ostatnie dane są źródłem obaw, że w miarę jak inwestorzy szukają nowych możliwości na pogrążonych w zapaści rynkach zachodnich, dobra passa na rynkach wschodzących może się mieć ku końcowi _ - zaznacza gazeta.

Płonie gazociąg transportujący gaz z Egiptu do Izraela (Russia Today):

_ - Od IV kwartału wyobrażenie o tym, gdzie szukać atrakcyjnych możliwości na rynku akcji przechyliło się dość wyraźnie w stronę rynków rozwiniętych _ - powiedział dziennikowi Cameron Brandt, analityk globalnych rynków firmy EPFR śledzącej ruchy funduszy inwestycyjnych.

Od początku roku ceny akcji spółek rynków wschodzących spadły o blisko 3,0 proc., a na rynku indyjskim 11 proc. Z pominięciem ostatnich danych łączna wartość funduszy inwestycyjnych zaangażowanych we wschodzących rynkach wynosiła blisko 720 mld dolarów.

Rozwinięte rynki USA, Europy i Japonii przyciągnęły w ub. tygodniu 6,6 mld dolarów, które trafiły do funduszy inwestujących w akcje. Był to piąty z rzędu tydzień napływu kapitału na te rynki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t130575.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/9;mld;dolarow;rocznie;za;spokoj;na;bliskim;wschodzie;oplacilo;sie,31,0,763935.html) 9 mld dolarów rocznie za spokój na Bliskim Wschodzie. Opłaciło się Amerykanie najhojniej wspierają dyktatury w regionie. Ale i tak są bezradni wobec _ zimy ludów _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t130524.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/ile;zaplacimy;za;zamieszki;w;egipcie,91,0,763227.html) Ile zapłacimy za zamieszki w Egipcie? Rebelia w Egipcie uderzy nas po kieszeni. Droższe będzie paliwo. Stracą indeksy GPW i złoty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t111266.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/benzyna;po;5;25;zl;diesel;po;5;zl;egipt;to;pretekst,33,0,764705.html) Benzyna po 5,25 zł. Diesel po 5 zł. Egipt to pretekst Ceny idą w górę, bo na rynku panuje niepewność, którą wykorzystują spekulanci.
Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz