Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Milion elektrycznych aut na niemieckich drogach. Do 2020 roku

0
Podziel się:

Berlin przyjął Narodowy plan rozwoju elektromobilności.

Milion elektrycznych aut na niemieckich drogach. Do 2020 roku
(frankh/cc/flickr)

Rząd Niemiec przyjął _ narodowy plan rozwoju elektromobilności _, który przewiduje, że do 2020 roku po drogach tego kraju będzie się poruszać milion samochodów z napędem elektrycznym.

Aby to osiągnąć, w ciągu najbliższych dwóch lat należy opracować standardy dla akumulatorów i stacji, w których będą one doładowywane. Intencją rządu jest wykorzystywanie w tych stacjach głównie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Plan rozwoju elektromobilności przewiduje też bodźce finansowe, mające zachęcać do kupowania samochodów z napędem elektrycznym. W roku 2012 ma w ten sposób zostać wsparte wprowadzenie na rynek pierwszych 100 tysięcy takich pojazdów. Zakres i forma tego wsparcia będą przygotowane przez następny rząd, wyłoniony po wyborach 27 września.

Volkswagen ma nadzieję wprowadzić na rynek swój pierwszy samochód z napędem elektrycznym w 2013 roku. Daimler współpracuje z kalifornijską firmą Tesla Motors Inc. nad wydajniejszymi akumulatorami i elektrycznymi układami napędowymi.

Czytaj w Money.pl
*i-MiEV receptą Mitsubishi na kryzys? * Mitsubishi Motors promuje swój nowy model - i-MiEV. Samochodzik o napędzie elektrycznym. Zdaniem prezesa koncernu Osamu Masuko to przyszłość światowej motoryzacji, a być może sposób na finansowy sukces. Czytaj w Money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)