Notowania

Przejdź na
powerball
06.06.2013 11:29

Milionowa wygrana w loterii Powerball

84 letnia emerytka z Florydy wygrała prawie 600 milionów dolarów. W Stanach Zjednoczonych ujawniono wszystkie szczegóły drugiej największej wygranej tamtejszej loterii Powerball.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/MARK WALLHEISER)
Na zdj. Gloria Mackenzie

84 letnia emerytka z Florydy wygrała prawie 600 milionów dolarów. W Stanach Zjednoczonych ujawniono wszystkie szczegóły drugiej największej wygranej tamtejszej loterii _ Powerball _.

Losowanie odbyło się 18 maja. Zgodnie z prawem Florydy gdzie padła główna wygrana, na konferencji prasowej podano dokładne personalia zwycięzcy. Gloria Mackenzie nie rozmawiała z dziennikarzami. Wydała specjalne oświadczenie w którym poprosiła o poszanowanie prywatności jej rodziny.

Emerytka dotychczas wiodła spokojnie życie w małej miejscowości położonej w okolicach Tampy. Jest wdową, wychowała czwórkę dzieci.

Po odliczeniu podatków emerytka otrzyma 278 milionów dolarów, na odebranie tych pieniędzy ma 60 dni. W zeszłym roku rekordową wygraną w amerykańskiej loterii podzieliły się trzy osoby które poprawnie wypełniły kupony.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwie osoby wygrały ponad 500 mln dolarów To druga co do wielkości wygrana w historii amerykańskiej loterii Powerball.
Wygrał 338 milionów dolarów w loterii Mieszkający w USA obywatel Dominikany Pedro Quezada wygrał 338 milionów dolarów w loterii Powerball. To czwarta najwyższa nagroda w historii tej popularnej, amerykańskiej loterii.
Trafił wielką szóstkę w Lotto. Zgarnie 31 mln! Fortunę przyniosły szczęśliwcowi liczby: 11, 15, 25, 26, 33 i 48.
Tagi: powerball, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz