Notowania

Minister z rządu Kopacz za obniżeniem wieku emerytalnego. Jako jedyny poseł PO

Minister zdrowia w rządzie Ewy Kopacz prof. Marian Zembala poparł prezydencki projekt ustawy obniżającej wiek emerytalny. Jako jedyny poseł PO zagłosował za.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JAKUB WOSIK/REPORTER)

Od głosu wstrzymał się cały klub PSL, czyli partii, która była w koalicji podnoszącej wiek emerytalny.

Poprosiliśmy byłego ministra o komentarz, dlaczego jako jedyny poseł Platformy Obywatelskiej zagłosował za cofnięciem sztandarowej reformy poprzedniej ekipy. - Nie muszę się nikomu tłumaczyć - uciął rozmowę poseł.

Sejm uchwalił ustawę obniżającą wiek emerytalny z 67 lat do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn głosami 262 posłów, 149 było przeciw, a 19 wstrzymało się od głosu. Za zagłosowało wszystkich 226 posłów PiS obecnych na sali, jeden poseł z PO, 33 posłów Kukiz15 (dwóch było przeciw). Ustawę poparło też dwoje posłów koła WiS (Wolni i Solidarni). Dwóch posłów PO wstrzymało się od głosu, podobnie jak 14 posłów PSL.

- Przywracamy sprawiedliwość społeczną polskim obywatelom – powiedziała premier Beata Szydło. Zapewniła także, że wszystkie reformy, również emerytalna, mają pełne zabezpieczenie w budżecie.

Teraz ustawa trafi do Senatu, a potem zostanie już tylko podpis prezydenta, a to właściwie formalność - ponieważ projekt wyszedł właśnie z jego kancelarii. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 października 2017 roku.

Tagi: obniżenie wieku emerytalnego w polsce, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-11-2016

MarkPewnie obiecali mu pieniadze na jego prywatna firme. Co za menda. Wstyd. I to lekarz ,a a w dodatku chirurg

16-11-2016

widmoZa 20 - 25 lat w środku Europy powstanie nowy Bangladesz. Koszmar czeka nasze dzieci i wnuki....

16-11-2016

pancio0oBrawo PiS .czy będziesz pracował do 70 za głodową stawkę 5 pln na godz. taka stawka obowiązywała za czasów POpaprańców ,czy do 65 za najnższą ,2000 … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (103)