Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
paliwa
24.11.2005 13:43

Minister Lubińska chce podwyższyć akcyzę na benzynę

Najpóźniej w poniedziałek zapadnie decyzja, czy od nowego roku wzrośnie akcyza na benzynę. Zwolenniczką podwyżki jest minister finansów Teresa Lubińska. To, czy tankowanie będzie droższe, nie jest jednak jeszcze przesądzone.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Najpóźniej w poniedziałek zapadnie decyzja, czy od nowego roku wzrośnie akcyza na benzynę. Zwolenniczką podwyżki jest minister finansów Teresa Lubińska. To, czy tankowanie będzie droższe, nie jest jednak jeszcze przesądzone. *
"W mojej opinii powinien być powrót (do stawek akcyzy sprzed podwyżki). Wiem, że premier ma inne zdanie na ten temat, uważa że być może uda się na pewien czas powstrzymać podwyżkę. Decyzja w tej sprawie zapadnie w poniedziałek, najwcześniej w piątek po południu" - powiedziała Lubińska na czwartkowej konferencji prasowej.

"Mówimy o powrocie do ceny z września (gdy zdecydowano o obniżce akcyzy ze względu na wysokie ceny ropy). Już wtedy było zapisane, że powinien być powrót do tej ceny" - dodał Lubińska.

Minister finansów podkreśliła, że nie zdecydowano jeszcze o ostatecznej skali podwyżki. Nie zdecydowano też, czy dokonać jej jednorazowo, czy też stopniowo.

"Nie jest przesądzona ani skala podwyżki, ani to, czy zrobić to etapowo" - powiedziała Lubińska.

Gdyby resort nie zdecydował się na powrót do akcyzy sprzed wrześniowej obniżki (czyli jej wzrost o około 25 groszy na litrze) naraziłby się na utratę dochodów budżetowych rzędu 1,5 mld zł.

CZYTAJ TAKŻE:

Tagi: paliwa, lubińska, akcyza, podatki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz