Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister Nowak broni swojego zastępcy

0
Podziel się:

- Nie ma nic złego w tym, że minister odpowiedzialny za budowanie dróg, spotyka się z wykonawcą odpowiedzialnym za budowę - podkreśla szef resortu.

Minister Nowak broni swojego zastępcy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sławomir Nowak broni swojego zastępcy Tadeusza Jarmuziewicza. Wiceszef resortu rozmawiał na nieformalnym spotkaniu z przedstawicielami wykonawcy jednego z odcinków autostrady A1, łamiąc tym samym ministerialny zakaz takich spotkań.

Sławomir Nowak stwierdził w radiowej Jedynce, że w tym przypadku wiceminister Jarmuziewicz wykazał się _ niefrasobliwością i nieostrożnością _.

- _ Nie ma nic złego w tym, że minister odpowiedzialny za budowanie dróg, spotyka się z wykonawcą odpowiedzialnym za budowę jakiejś drogi. Przy czym mamy jako urzędnicy zachować szczególną sterylność w tej sprawie w szczególnej sytuacji, w której my, jako strona publiczna, jako Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma spór na ponad miliard złotych z tym wykonawcą _ - mówił Nowak.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI NOWAKA:

Minister uznał, że wypowiedzi Jarmuziewicza, który na łamach prasy bronił się przed zarzutami dotyczącymi jego spotkania z przedstawicielami Alpine Bau, były niepotrzebne.

- _ Dalsze, niepotrzebne wypowiedzi mojego zastępcy w tej sprawie, mogą komplikować sytuację strony publicznej przed sporem w sądzie z Alpina Baum. Wolałbym, żebyśmy zachowali większą dyscyplinę w wypowiadaniu się na zewnątrz oraz większą dyscyplinę w kontaktowaniu się z kontrahentami, z którymi mamy wielkie spory w sądzie _ - powiedział Nowak.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI NOWAKA:


Do sporu doszło po tym, gdy firma wycofała się z budowy. Minister Nowak zapewnił, że GDDKiA, najszybciej jak to możliwe, podpisze umowy w trybie wykonawstwa zastępczego, by oddać odcinek do użytkowania.

Do spotkania wiceministra transportu z przedstawicielami wykonawcy odcinka autostrady A1 doszło w restauracji w Wodzisławiu Śląskim 22 kwietnia. Fakt ten ujawnił jeden z pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Członkowie ministerstwa mają zakaz spotkań towarzyskich z przedstawicielami firm wykonujących inwestycje zlecone przez GDDKiA.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/m245538.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/autostrada;a1;zagrozona;firma;wycofuje;sie;z;budowy,40,0,1305640.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) A1 zagrożona. Winna może być GDDKiA Firma budująca drogę grozi, że jeśli GDDKiA nie rozwiąże problemów, odstąpi także od innych umów z nią.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/m94286.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tak;wydano;79;mld;zlotych;miazdzacy;raport;nik;o;budowie;drog,172,0,1300652.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tak wydano 79 mld złotych. Miażdżący raport NIK o budowie dróg GDDKiA głównie kierowała się najniższą ceną. Nie dbano o podwykonawców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/m12984.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ke;odblokowala;fundusze;polskie;drogi,193,0,1277377.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Są pieniądze na drogi. Zobacz, ile - Dzisiaj Komisja Europejska podjęła decyzję o odblokowaniu płatności na rzecz projektów drogowych realizowanych przez GDDKiA - powiedziała Shirin Wheeler, rzeczniczka KE.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)