Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stosunki polska-rosja
29.08.2013 13:52

Minister rolnictwa: współpraca z Rosją układa się dobrze

Wyczuwa się życzliwą atmosferę - uważa Stanisław Kalemba.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Współpraca z Rosją w zakresie eksportu żywnością układa się dobrze, ale minister rolnictwa przestrzega polskie firmy, aby nie popsuły dobrego klimatu. Eksport polskich produktów spożywczych do Federacji Rosyjskiej rośnie, ale w ostatnim czasie tamtejsze służby sanitarne zgłaszały zastrzeżenia.

Wczoraj zatrzymana została partia 12 ton sera z Polski. Zaszło podejrzenie sfałszowania etykiet. Wcześniej Rosjanie mieli także zastrzeżenia do partii owoców i mięsa.
Minister rolnictwa Stanisław Kalemba przestrzega polskie firmy przed stosowaniem niedozwolonych praktyk.

Ostrzega polskie firmy przed procederem pośredniczenia w handlu żywnością z zagranicznych firm, które mają zakaz eksportu na teren Rosji. Stanisław Kalemba przyznaje, że Rosjanie w ostatnim czasie wzmogli kontrole importowanej żywności. _ - Kontrolują transporty i to nie tylko z jednego państwa, ale ze wszystkich _ - mówi minister.

Kalemba dodaje, że współpraca z Rosją w ostatnich latach układa się dobrze i wyczuwa się życzliwą atmosferę. Rosja jest piątym pod względem ilości odbiorcą polskiej żywności. Rosjanie najchętniej kupują polskie owoce i warzywa, przetwory mleczne oraz mięso.

Czytaj więcej w Money.pl
Był nielegalny lobbing przy ustawie o uboju? Zdaniem Julii Pitery, takie oskarżenia pod adresem ministra rolnictwa są absurdalne.
Kalemba nie składa broni. Ustawa trafi do TK? _ Piątkowe głosowanie, w którym odrzucono rządowy projekt dopuszczający ubój rytualny, nie kończy tej sprawy _ - oświadczył minister rolnictwa.
Polska nie chce płacić 80 mln euro kary W lutym 2012 r. KE ukarała Polskę w formie korekty finansowej, czyli zmniejszyła środki na obszary wiejskie o 79,9 mln euro.
Tagi: stosunki polska-rosja, rolnictwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz