Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
27.05.2005 13:18

Minister Rotfeld o Rosji

Minister spraw zagranicznych wyraził nadzieję, że stanowisko administracji rosyjskiej będzie bardziej wyważone od stanowiska Dumy. Adam Rotfeld odniósł się do uchwały Dumy, która wzywa parlamenty krajów europejskich i Stanów Zjednoczonych do "rezygnacji z prób rewizji historii i rehabilitacji faszyzmu".

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że zawsze istniały różnice w podejściu do spraw międzynarodowych między Dumą i rosyjską administracją.

Adam Rotfeld powiedział, że pokłada duże nadzieje w planowanym spotkaniu grupy do spraw tak zwanych trudnych problemów między Polską a Rosją. O powołaniu takiej grupy rozmawiał podczas szczytu Rady Europy w Warszawie z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem. Rotfeld zwrócił uwagę na fakt, że stosunki z Rosją są unormowane, czujemy się bezpiecznie i dlatego wracamy do historii.

Minister przestrzegł też przed traktowaniem uchwały Dumy jako odpowiedzi na apele Parlamentu Europejskiego, parlamentów państw Unii ikrajów nadbałtyckich oraz amerykańskiego Kongresu, wzywające Rosję do potępienia paktu Ribbentrop-Mołotow i przeproszenia za okupację państw bałtyckich.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz