Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Minister Sikorski w Mołdawii, na Ukrainie i w Gruzji

0
Podziel się:

Polski minister spraw zagranicznych razem ze szwedzkim szefem dyplomacji spotkają się z władzami państw które są najbliżej stowarzyszenia z Unią Europejską.

Minister Sikorski w Mołdawii, na Ukrainie i w Gruzji
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Polski minister spraw zagranicznych razem ze szwedzkim szefem dyplomacji spotkają się z władzami państw, które są najbliżej stowarzyszenia z Unią Europejską. Na listopadowym szczycie Partnerstwa Mołdawia i Gruzja mają parafować, a Ukraina podpisać umowę stowarzyszeniową z Unią.

Radosław Sikorski odwiedzi dziś Mołdawię i Ukrainę, jutro Gruzję. Kiszyniów, Kijów i Tibilisi to czołówka programu Partnerstwa Wschodniego. Polski minister spraw zagranicznych razem ze szwedzkim szefem dyplomacji spotkają się z władzami państw które są najbliżej stowarzyszenia z Unią Europejską.

Na listopadowym szczycie Partnerstwa Mołdawia i Gruzja mają parafować, a Ukraina podpisać umowę stowarzyszeniową z Unią. Zdaniem Radosława Sikorskiego te trzy kraje zrobiły najwięcej dla sukcesu Partnerstwa Wschodniego.

Podkreślił również, że razem z Carlem Bildtem chce dopilnować, aby „politycznie dociągnąć” do szczytu Partnerstwa w Wilnie. Mimo że Ukraina jest najbardziej zaawansowana w proces stowarzyszenia, jednak sprawa Julii Tymoszenko powoduje, że wciąż brak zielonego światła dla Kijowa ze strony Brukseli. Jego zdaniem są kraje takie jak Wielka Brytania, Holandia i Szwecja szczególnie akcentują potrzebę uwolnienia byłej premier.

Sikorski podkreślił, że przestrzega Ukrainę przed ignorowaniem tych głosów. I to właśnie o tym szwedzki Minister spraw zagranicznych Carl Blidt razem z polskim ministrem porozmawiają dziś z ukraińskim premierem. Wcześniej odwiedzą Kiszyniów. Jutro natomiast planowane jest spotkanie z prezydentem i szefem rządu Gruzji.

Czytaj więcej w Money.pl
Radosław Sikorski wietrzy duży sukces _ Niektórzy politycy czasami nadmiernie personalizują sprawę Julii Tymoszenko. Sprawa byłej premier jest symbolem niedoskonałości systemu prawnego, systemu sądownictwa i tego, co jest postrzegane, jako wybiórcza sprawiedliwość na Ukrainie. _
Prezydent zapowiedział ważną ustawę Ustawa zezwalająca ukraińskim więźniom na leczenie za granicą trafi do parlamentu już w najbliższym czasie - oświadczył prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz.
Sprawdź, czego Unia domaga się od Ukrainy Szefowie dyplomacji państw UE naciskają na władze Ukrainy, by przed podpisaniem umowy stowarzyszeniowej z Unią rozwiązały sprawę byłej premier Julię Tymoszenko.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)