Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Minister uspokaja: Powódź nie zagrozi zbiorom

0
Podziel się

Marek Sawicki informuje, że zalane zostały 3 proc. terenów uprawnych.

Minister uspokaja: Powódź nie zagrozi zbiorom
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEpyeWbp

_ - Powódź objęła około trzy procent terenów uprawnych _ - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki.

Sawicki przyznał, że powódź spowoduje straty, ale - jego zdaniem - nie będą one bardzo duże. Minister w _ Sygnałach Dnia _w Polskim Radiu podkreślał, że na większości terenów żniwa będą przebiegały normalnie.

Sawicki przypomniał, że 15 czerwca rozpoczyna się program wsparcia dla rodzin rolniczych poszkodowanych przez powódź. Rolnicy będą też mogli skorzystać z wydłużonych terminów składania wniosków o zaliczki na działania modernizacyjne.

bEpyeWbr

POSŁUCHAJ MINISTRA ROLNICTWA:

Od wczoraj obraduje komitet monitorujący, który zajmuje się opracowaniem formy wsparcia dla rolników. Minister zaproponował przydzielenie pomocy w wysokości do 300 tysięcy złotych na poszkodowane gospodarstwo przy 10-procentowym udziale środków własnych.

Minister rolnictwa dodał, że ustawa budżetowa zostanie znowelizowana, jeśli będzie taka potrzeba. Jego zdaniem, na razie nie wydaje się to konieczne.

Sawicki odniósł się w ten sposób do inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości, które wystosowało do premiera list wzywający do pilnej nowelizacji ustawy budżetowej w związku z koniecznością uruchomienia dodatkowych środków na pomoc powodzianom i usuwanie szkód na zalanych terenach.

bEpyeWbx

ZOBACZ TAKŻE:

bEpyeWbS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)