Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
14.03.2017 00:13

Nowoczesność w przemyśle. Powstanie Polska Platforma Przemysłu 4.0

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/Reporter)

Ministerstwo Rozwoju roztacza wizję nowoczesnej produkcji; powoła platformę, która krajowe fabryki wprowadzi w erę cyfryzacji. Dzięki specjalnej platformie do przemysłu ma trafiać wiedza techniczna i nowoczesne technologie.

23 marca w Rzymie zostanie podpisana unijna deklaracja dotycząca rozwoju nowoczesnych form produkcji. Sygnatariuszami będą reprezentanci krajowych platform przemysłu 4.0, w tym Polska. U nas taka platforma właśnie powstaje - czytamy w środowym wydaniu "Pulsu Biznesu".

Jak napisano w artykule, rząd niebawem powoła do życia fundację, której zadaniem będzie integracja i koordynacja działań wielu jednostek, w tym administracji publicznej, firm, instytucji edukacyjnych i naukowo-badawczych realizowanych na rzecz cyfrowej transformacji przemysłu. Wzorem zachodnioeuropejskich państw, np. Niemiec, również u nas utworzona zostanie Polska Platforma Przemysłu 4.0.

- Gotowy jest już projekt ustawy dotyczącej założenia fundacji z udziałem skarbu państwa. Taka forma organizacyjna wydaje się być najlepsza, ponieważ pozwala na zaangażowanie do działania również przedsiębiorców. Chcemy, aby procedura legislacyjna zakończyła się najpóźniej w kwietniu, tuż przed targami Hannover Messe. Wówczas w Niemczech będziemy mogli zaprezentować nową platformę i zaprosić do uczestnictwa w niej przedstawicieli polskiego biznesu i nauki - zaznacza w rozmowie z "PB" Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju.

Polska Platforma Przemysłu 4.0 ma dostarczać na rynek wiedzę techniczną, inicjować przepływ doświadczeń oraz wspierać przedsiębiorców opracowaniu i wdrażaniu nowych technologii i modeli biznesowych opartych właśnie na koncepcie nowoczesnej produkcji - informuje gazeta.

Tagi: gospodarka, gospodarka, rząd, nauka, technologie, pap, "puls biznesu", przegląd prasy, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2017

GośćPanie Morawiecki zejdź pan w końcu na Ziemię, bo bujasz pan w obłokach. Cyfryzacja nie zastąpi prostego, przejrzystego i zrozumiałego prawa … Czytaj całość

19-03-2017

PolakGaz łupkowy a w Krośnie potężne złoża gazu i ropy tylko 8 km w głąb !!!!

Rozwiń komentarze (2)