Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nieoficjalnie: rozbicie i przebudowa superministerstwa Morawieckiego

292
Podziel się:

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal money.pl, kierowany dotąd przez premiera Mateusza Morawieckiego superresort Rozwoju zostanie podzielony. Wyłonione z niego Ministerstwo Gospodarki ma objąć Jadwiga Emilewicz, a resortem Rozwoju pokierować ma Jerzy Kwieciński.

Wszystko wskazuje na to, że to nie będzie kosmetyczna zmiana w rządzie, a głęboka przebudowa
Wszystko wskazuje na to, że to nie będzie kosmetyczna zmiana w rządzie, a głęboka przebudowa (RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER)
bETOLalh

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal money.pl, kierowany dotąd przez premiera Mateusza Morawieckiego superresort Rozwoju zostanie podzielony. Przebudowany resort ma trafić w ręce bliskich współpracowników Morawieckiego.

Choć o szczegółach rekonstrukcji rządu mamy dowiedzieć się dopiero we wtorek w południe, przecieki sugerują, że nie będzie to jedynie kosmetyczna zmiana.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika m.in, że superministerstwo dotąd kierowane przez Mateusza Morawieckiego czeka przebudowa.

bETOLalj
Zobacz także: Rekonstrukcja rządu. Zapytaliśmy ministrów, czy zostają na stanowiskach

Po pierwsze spod jego jurysdykcji zostanie wyciągnięte Ministerstwo Gospodarki, którym pokierować ma Jadwiga Emilewicz, bliska współpracownica Mateusza Morawieckiego i dotychczasowa podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

bETOLalp

Źródło: WP

Pozostała część resortu Rozwoju zostanie przekazana na ręce Jerzego Kwiecińskiego, obecnego sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Z tego, czego dowiedział się money.pl, pod skrzydła tego ministra ma trafić również transport, który obecnie znajduje się w ramach Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

To jednak nie jedyna planowana zmiana. Jak pisaliśmy w money.pl, Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska już się pożegnała z pracownikami ministerstwa. Prawdopodobnie zastąpi ją Krzysztof Szubert - obecny sekretarz stanu odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe w Ministerstwie Cyfryzacji, albo Piotr Nowak. Ten Ostatni od grudnia 2015 roku jest Wiceministrem Finansów.

bETOLalq

Przesądzony wydaje się również los Ministra Spraw Zagranicznych - Witolda Waszczykowskiego, który, według pierwszych nieoficjalnych doniesień, miałby oddać tekę Krzysztofowi Szczerskiemu. Z najnowszych informacji wynika, że prezydencki minister jednak pozostanie w kancelarii Andrzeja Dudy.

Na liście do skreślenia jest też Jan Szyszko, nowym Ministrem Środowiska miałby zostać Piotr Woźny. Czarne chmury zawisły również nad Antonim Macierewiczem. Premier Morawiecki chciałby zmian na stanowisku szefa MON - podaje nieoficjalnie RMF FM.

bETOLalK
KOMENTARZE
(292)
Goj
4 lata temu
Antoś dostał apratament w psychiatryku
tu
4 lata temu
antoni pakuj sie zakazać mu wyjazdu po wyborach
sd
4 lata temu
odciąć te sznyurki i kukły padna juz niedługo wybory hurra
bETOLalL
ja to widzę, ...
4 lata temu
To nie ma znaczenia.Widać,że ta ekipa błądzi jak dziecko we mgle.UE olała pajaca Morawieckiego.Szydło zionie wściekłością a Kaczyński ma ich wszystkich powyżej dziurek.Oni zaś widzą,ze to końcówka, bo kto im zagwarantuje,ze będą na liście w dobrym miejscu albo dostaną dobrą posadkę.Dlatego chcą się na koniec nachapać ile wlezie.
Jan s.
4 lata temu
Czy te rozbicia to wedlug klucza PARTYJNEGO czy wedlug WLASNE J Woli
...
Następna strona