Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Nieoficjalnie: rozbicie i przebudowa superministerstwa Morawieckiego

Nieoficjalnie: rozbicie i przebudowa superministerstwa Morawieckiego

Wszystko wskazuje na to, że to nie będzie kosmetyczna zmiana w rządzie, a głęboka przebudowa Fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER
Wszystko wskazuje na to, że to nie będzie kosmetyczna zmiana w rządzie, a głęboka przebudowa
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal money.pl, kierowany dotąd przez premiera Mateusza Morawieckiego superresort Rozwoju zostanie podzielony. Przebudowany resort ma trafić w ręce bliskich współpracowników Morawieckiego.

Choć o szczegółach rekonstrukcji rządu mamy dowiedzieć się dopiero we wtorek w południe, przecieki sugerują, że nie będzie to jedynie kosmetyczna zmiana.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika m.in, że superministerstwo dotąd kierowane przez Mateusza Morawieckiego czeka przebudowa.

Rekonstrukcja rządu. Zapytaliśmy ministrów, czy zostają na stanowiskach

 

Po pierwsze spod jego jurysdykcji zostanie wyciągnięte Ministerstwo Gospodarki, którym pokierować ma Jadwiga Emilewicz, bliska współpracownica Mateusza Morawieckiego i dotychczasowa podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

 

Źródło: WP

Pozostała część resortu Rozwoju zostanie przekazana na ręce Jerzego Kwiecińskiego, obecnego sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Z tego, czego dowiedział się money.pl, pod skrzydła tego ministra ma trafić również transport, który obecnie znajduje się w ramach Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

To jednak nie jedyna planowana zmiana. Jak pisaliśmy w money.pl, Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska już się pożegnała z pracownikami ministerstwa. Prawdopodobnie zastąpi ją Krzysztof Szubert - obecny sekretarz stanu odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe w Ministerstwie Cyfryzacji, albo Piotr Nowak. Ten Ostatni od grudnia 2015 roku jest Wiceministrem Finansów.

Przesądzony wydaje się również los Ministra Spraw Zagranicznych - Witolda Waszczykowskiego, który, według pierwszych nieoficjalnych doniesień, miałby oddać tekę Krzysztofowi Szczerskiemu. Z najnowszych informacji wynika, że prezydencki minister jednak pozostanie w kancelarii Andrzeja Dudy.

Na liście do skreślenia jest też Jan Szyszko, nowym Ministrem Środowiska miałby zostać Piotr Woźny. Czarne chmury zawisły również nad Antonim Macierewiczem. Premier Morawiecki chciałby zmian na stanowisku szefa MON - podaje nieoficjalnie RMF FM.

ministerstwo gospodarki, transport, morawiecki, kwieciński, ministerstwo rozwoju, emilewicz
Czytaj także
Polecane galerie
Jan s.
2018-01-09 14:16
Czy te rozbicia to wedlug klucza PARTYJNEGO czy wedlug WLASNE
J Woli
Tomek
2018-01-09 12:27
Macierewicz to twoj koniec -NARESZCIE
EDUS 68
2018-01-09 08:22
Rekonstrukcja rządu przedstawiona przez WP,to tylko zefirek,a potrzebny jest huragan.Minister Obrony Narodowej,którego jedynym sukcesem jest wydanie wszystkich pieniędzy na zakup nie wiadomo czego i nie wiadomo po co -DO WYMIANY!!! Minister Spraw Wewnętrznych,który dookoła chwali się,że w Polsce jest bezpiecznie,a co chwila jesteśmy bombardowani informacjami o pobiciu obcokrajowców o innym kolorze skóry,przemocy policjantów,wędrówce na bosaka oficera policji do sklepu monopolowego-DO WYMIANY!!! Minister Zdrowia,który rozmawia sam ze sobą,bo z innymi nie potrafi,co już jest oznaką zaburzeń-DO WYMIANY!!! Minister Kępa wędrująca na kolanach do Torunia z kopertą w zębach-DO WYMIANY!!! Na dziś to tyle,zobaczę czym zaskoczy mnie Pan Premier....
Pokaż wszystkie komentarze (288)