Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agata Kalińska
Agata Kalińska
|

Nieoficjalnie: Anna Streżyńska pożegnała się z pracownikami ministerstwa

108
Podziel się:

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska miała się pożegnać ze współpracownikami w resorcie. O tym, że szefowa ministerstwa cyfryzacji nie przetrwa rekonstrukcji, mówiło się od dawna.

Nazwisko Streżyńskeij jest wymieniane w kontekście rekonstrukcji od miesięcy
Nazwisko Streżyńskeij jest wymieniane w kontekście rekonstrukcji od miesięcy (Grzegorz Krzyzewski/REPORTER)
bEJFmLlx

Niestety nie udało nam się potwierdzić tych nieoficjalnych informacji. Rzecznik ministerstwa Karol Manys ma wyłączony telefon. Biuro prasowe nie potwierdza, ani nie zaprzecza. Odsyła za to do rzecznika.

Samo ministerstwo Ministerstwo cyfryzacji - według źródeł Wirtualnej Polski - nie zostanie zlikwidowane. Na jego czele ma stanąć jeden z obecnych wiceministrów. Według naszych źródeł zbliżonych do rządu, Streżyńską zastąpi Krzysztof Szubert, który dotąd był wiceministrem odpowiedzialnym za sprawy międzynarodowe.Jednocześnie Szubert sprawował funkcję pełnomocnika rządu ds. jednolitego rynku cyfrowego.

Jako ewentualny następca wymieniany jest też wiceminister finansów Piotr Nowak.

bEJFmLlz

- Jestem jedynym bezpartyjnym ministrem - mówiła pod koniec października w rozmowie z money.pl. Już wtedy jej nazwisko pojawiało się w kontekście rekonstrukcji rządu. Kiedy pytaliśmy, czy jest już spakowana, urzędnicy ministerstwa odpowiadali, że jest zbyt zajęta, by myśleć o dymisji.Dodawała też, że dla niej ważne jest, by "robić coś pożytecznego, a nie żeby piastować stanowisko ministra".

Zobacz także: Zobacz też: Streżyńska: koniec z wyłudzeniami przy sprzedaży aut

Streżyńska należała do najwyżej ocenianych ministrów rządu PiS. Kompetentna, pracowita, prawdziwy fachowiec - takie opinie na jej temat pojawiają się najczęściej. Gdy pojawiły się pogłoski o jej możliwym odwołaniu, Internauci odpalili kampanię #CyfrowePoparcie. Organizatorzy chcieli, by wyrazy poparcia trafiły do skrzynki kancelarii Beaty Szydło. W ciągu miesiąca taki apel do byłej premier wysłało ponad 1,1 tys. internautów.

bEJFmLma
KOMENTARZE
(108)
straciłem sza...
4 lata temu
tak kompetentna, tylko jak Centralny Ośrodek Informatyki wdrażał Cepika to pracownicy byli zmuszani do nadgdodzin, prac w weekendy przychodzenia na 4 rano, byleby termin wyrobić , który guru od planowania tak sobie ustalił. Jakoś ona nie protestowała ,tylko nadzorowała a ministerstwo cyfryzacji na ktorego czele stała zamiast wspierać COI to tylko rozliczało , nie szanuję jej od tego czasu. To co się dzieje w centralnym ośrodku informatyki to patologia pracownicza.
wojtek
4 lata temu
A szkoda, chociaż tej Pani nie uwielbiam
Marek
4 lata temu
szkoda mi jej bardzo fajna babka w dodatku ładna buzia
bEJFmLmb
gosc
4 lata temu
~Jeżeli jest się w rządzie, to się na niego nie pluje.
pucio 54
4 lata temu
Przecież Ludzie PiS ......muszą jakoś GODNIE żyć ............
...
Następna strona