Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Internauci murem za minister Anną Streżyńską. Zachęcają do wysyłania cyfrowego poparcia

Internauci murem za minister Anną Streżyńską. Zachęcają do wysyłania cyfrowego poparcia

Minister Anna Streżyńska od dłuższego czasu wymieniana jest w gronie ministrów, którzy stracą stanowisko w ramach rekonstrukcji rządu
Minister Anna Streżyńska od dłuższego czasu wymieniana jest w gronie ministrów, którzy stracą stanowisko w ramach rekonstrukcji rządu

Szefowa resortu cyfryzacji Anna Streżyńska od dłuższego czasu wskazywana jest jako jeden z ministrów, który może nie przetrwać zmian w rządzie. Po stronie minister postanowili stanąć internauci. Odpalili kampanię #CyfrowePoparcie. Organizatorzy chcą, by wyrazy poparcia trafiły do skrzynki kancelarii Beaty Szydło.

Nazwisko Anny Streżyńskiej pojawiło się w mediach wśród pięciu nazwisk ministrów, którzy mieliby stracić stanowiska w ramach rekonstrukcji rządu. Z zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, wiemy, że decyzje personalne zapadną dopiero na początku grudnia. Na razie premier Beata Szydło i jej ministrowie podsumują dwa lata rządów.

Dlaczego Streżyńska miałaby opuścić gabinet? Bo nie jest związana z partią. W każdym wywiadzie podkreśla zresztą, że jest bezpartyjnym fachowcem. To może być za mało, by wciąż być ministrem. Zwłaszcza, że Streżyńska od dawna jest w sporze m.in. z Antonim Macierewiczem, szefem Ministerstwa Obrony Narodowej. Ona sama twierdzi, że o dymisji nie myśli. Dlaczego? Bo ma za dużo pracy. Mówiła o tym w wywiadzie dla money.pl.

Po stronie minister cyfryzacji postanowili stanąć internauci. W sieci powstała strona Cyfrowepoparcie.pl. Twórca zachęca do wysyłania wyrazów poparcia dla minister Streżyńskiej wprost do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

"Wyrażam poparcie dla Pani Minister Anny Streżyńskiej oraz działań, które podejmuje w roli Minister Cyfryzacji" - dokładnie takie pismo mają wysyłać wszyscy, którym praca minister się podoba. Co ważne, wyrazy poparcia należy składać drogą elektroniczną.

Zobacz także: E-dowód i mDokumnety. Nowe usługi cyfrowe Polaków

A dokładnie jak to zrobić? Trzeba zacząć od założenia tzw. profilu zaufanego - służy jako podpis elektroniczny podczas załatwiania spraw urzędowych przez internet. Najłatwiej założyć go przez internet, a tożsamość potwierdzić za pomocą systemu swojego banku. Można to zrobić stacjonarnie, czyli wybrać się do urzędu i tak udowodnić, że my to my.

Następnie trzeba stworzyć pismo ogólne i zaadresować je właśnie do kancelarii premier Beaty Szydło. Później wystarczy kilka kliknięć i autoryzacja przez wiadomość SMS. I tyle. Poparcie dla minister wysłane.

Strona akcji Cyfrowe Poparcie stworzona została zaledwie kilka dni temu. Zarejestrowana została 10 listopada. Pierwsze wzmianki o niej pojawiły się za to trzy dni temu.

Na prostej stronie akcji na próżno szukać jej organizatora. Nie zmienia to faktu, że wsparcia pomysłowi udzieliły już serwisy branżowe - m.in. Niebezpiecznik.pl, który zajmuje się kwestiami bezpieczeństwa w sieci oraz Testerzy.pl, czyli strona o testowaniu oprogramowania i wyszukiwaniu w nim błędów oraz dziur.

To właśnie ze środowisk związanych z zagadnieniami cyfryzacji od dawna pod adresem minister Streżyńskiej płyną ciepłe słowa.

"To jest dobra Pani Minister. Zbudowała zespół ekspercki (co jak wiemy w takim budżecie nie jest łatwe), chciała "zaorania epuapu" i nie bała się tego przyznać, pcha do przodu informatyzację kraju stawiając na brak powielania schematów i wtórnych usług w różnych miejscach oraz brak bezsensownych wydatków. Podpadła Pani Premier szczerością" - tak o Streżyńskiej piszą właśnie twórcy Niebezpiecznika.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
info
2018-01-10 17:23
Pogięło was ? Toć to picerka pierwszej wody a nie profesjonalistka ! Pokażcie CO dokładnie zrobiła sama oprócz wpadki za wpadką i wydawaniem grubych milionów na poronione projekty ? Poczytajcie czym się zajmowała Narodowa Rada Cyfryzacji, jakie wpadki fundował i funduje nam ePUAP, Źródło, SRP, itd... Żenada. To najlepsza zmiana w rządzie !
Astronom
2018-01-09 23:20
A może tak komunistów chcielibyście reaktywować ? puczmany ciamajdany i wszelakiej maści kodziarze na waszą nadzieję przyjdzie jeszcze długo POczekać radzę obserwować nieboskłon na którym 28.VII.2061r nastąpi peryhelium komety Halleya właśnie wtedy nadejdzie zmiana władzy , Nie przegapcie błazny tej szansy.
porzo
2018-01-09 22:12
Naraziłasię Jarkowi czy Tadeuszowi? Bo merytorycznie jest w porządku.
Pokaż wszystkie komentarze (29)