Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Internauci murem za minister Anną Streżyńską. Zachęcają do wysyłania cyfrowego poparcia

29
Podziel się:

Szefowa resortu cyfryzacji Anna Streżyńska od dłuższego czasu wskazywana jest jako jeden z ministrów, który może nie przetrwać zmian w rządzie. Po stronie minister postanowili stanąć internauci. Odpalili kampanię #CyfrowePoparcie. Organizatorzy chcą, by wyrazy poparcia trafiły do skrzynki kancelarii Beaty Szydło.

Minister Anna Streżyńska od dłuższego czasu wymieniana jest w gronie ministrów, którzy stracą stanowisko w ramach rekonstrukcji rządu
Minister Anna Streżyńska od dłuższego czasu wymieniana jest w gronie ministrów, którzy stracą stanowisko w ramach rekonstrukcji rządu

Szefowa resortu cyfryzacji Anna Streżyńska od dłuższego czasu wskazywana jest jako jeden z ministrów, który może nie przetrwać zmian w rządzie. Po stronie minister postanowili stanąć internauci. Odpalili kampanię #CyfrowePoparcie. Organizatorzy chcą, by wyrazy poparcia trafiły do skrzynki kancelarii Beaty Szydło.

Nazwisko Anny Streżyńskiej pojawiło się w mediach wśród pięciu nazwisk ministrów, którzy mieliby stracić stanowiska w ramach rekonstrukcji rządu. Z zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, wiemy, że decyzje personalne zapadną dopiero na początku grudnia. Na razie premier Beata Szydło i jej ministrowie podsumują dwa lata rządów.

Dlaczego Streżyńska miałaby opuścić gabinet? Bo nie jest związana z partią. W każdym wywiadzie podkreśla zresztą, że jest bezpartyjnym fachowcem. To może być za mało, by wciąż być ministrem. Zwłaszcza, że Streżyńska od dawna jest w sporze m.in. z Antonim Macierewiczem, szefem Ministerstwa Obrony Narodowej. Ona sama twierdzi, że o dymisji nie myśli. Dlaczego? Bo ma za dużo pracy. Mówiła o tym w wywiadzie dla money.pl.

Po stronie minister cyfryzacji postanowili stanąć internauci. W sieci powstała strona Cyfrowepoparcie.pl. Twórca zachęca do wysyłania wyrazów poparcia dla minister Streżyńskiej wprost do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

"Wyrażam poparcie dla Pani Minister Anny Streżyńskiej oraz działań, które podejmuje w roli Minister Cyfryzacji" - dokładnie takie pismo mają wysyłać wszyscy, którym praca minister się podoba. Co ważne, wyrazy poparcia należy składać drogą elektroniczną.

Zobacz także: Zobacz także: E-dowód i mDokumnety. Nowe usługi cyfrowe Polaków

A dokładnie jak to zrobić? Trzeba zacząć od założenia tzw. profilu zaufanego - służy jako podpis elektroniczny podczas załatwiania spraw urzędowych przez internet. Najłatwiej założyć go przez internet, a tożsamość potwierdzić za pomocą systemu swojego banku. Można to zrobić stacjonarnie, czyli wybrać się do urzędu i tak udowodnić, że my to my.

Następnie trzeba stworzyć pismo ogólne i zaadresować je właśnie do kancelarii premier Beaty Szydło. Później wystarczy kilka kliknięć i autoryzacja przez wiadomość SMS. I tyle. Poparcie dla minister wysłane.

Strona akcji Cyfrowe Poparcie stworzona została zaledwie kilka dni temu. Zarejestrowana została 10 listopada. Pierwsze wzmianki o niej pojawiły się za to trzy dni temu.

Na prostej stronie akcji na próżno szukać jej organizatora. Nie zmienia to faktu, że wsparcia pomysłowi udzieliły już serwisy branżowe - m.in. Niebezpiecznik.pl, który zajmuje się kwestiami bezpieczeństwa w sieci oraz Testerzy.pl, czyli strona o testowaniu oprogramowania i wyszukiwaniu w nim błędów oraz dziur.

To właśnie ze środowisk związanych z zagadnieniami cyfryzacji od dawna pod adresem minister Streżyńskiej płyną ciepłe słowa.

"To jest dobra Pani Minister. Zbudowała zespół ekspercki (co jak wiemy w takim budżecie nie jest łatwe), chciała "zaorania epuapu" i nie bała się tego przyznać, pcha do przodu informatyzację kraju stawiając na brak powielania schematów i wtórnych usług w różnych miejscach oraz brak bezsensownych wydatków. Podpadła Pani Premier szczerością" - tak o Streżyńskiej piszą właśnie twórcy Niebezpiecznika.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(29)
info
5 lata temu
Pogięło was ? Toć to picerka pierwszej wody a nie profesjonalistka ! Pokażcie CO dokładnie zrobiła sama oprócz wpadki za wpadką i wydawaniem grubych milionów na poronione projekty ? Poczytajcie czym się zajmowała Narodowa Rada Cyfryzacji, jakie wpadki fundował i funduje nam ePUAP, Źródło, SRP, itd... Żenada. To najlepsza zmiana w rządzie !
Astronom
5 lata temu
A może tak komunistów chcielibyście reaktywować ? puczmany ciamajdany i wszelakiej maści kodziarze na waszą nadzieję przyjdzie jeszcze długo POczekać radzę obserwować nieboskłon na którym 28.VII.2061r nastąpi peryhelium komety Halleya właśnie wtedy nadejdzie zmiana władzy , Nie przegapcie błazny tej szansy.
porzo
5 lata temu
Naraziłasię Jarkowi czy Tadeuszowi? Bo merytorycznie jest w porządku.
Dronik
5 lata temu
Jedyny profesjonalny minister -reszta to wchodzące bez wazeliny konusy....Dlatego też polegnie
observer
5 lata temu
Dlaczego Streżyńska miałaby opuścić gabinet? Dlatego bo jak dotąd nic nie zrobiono aby wykorzystać dobro już istniejące w Polsce to jest zaprząc do jednolitej sieci Państwa światłowody porośnięte pajęczyną w PGE S.A. PSE S.A. i sieciach Marszałków na Ścianie Wschodniej oraz nie wyegzekwowano zobowiązań od nabywcy TPSA zapisanych w Umowie prywatyzacyjnej na rzecz MON.
...
Następna strona