Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Streżyńska o swojej dymisji. "Mam robotę do wykonania"

Streżyńska o swojej dymisji. "Mam robotę do wykonania"

W środku nocy każdy z nas powinien móc wyrecytować to, co zostało zrobione, co się udało, czego się nie udało zrobić, dlaczego się nie udało zrobić, jakie mamy plany na przyszłość - mówi Anna Streżyńska, minister cyfryzacji Fot. Krzysztof Olszewski
W środku nocy każdy z nas powinien móc wyrecytować to, co zostało zrobione, co się udało, czego się nie udało zrobić, dlaczego się nie udało zrobić, jakie mamy plany na przyszłość - mówi Anna Streżyńska, minister cyfryzacji
- Dla mnie ważne jest, żeby robić coś pożytecznego, a nie piastować stanowisko ministra - mówi Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

Nazwisko Anny Streżyńskiej pojawiło się w mediach wśród pięciu nazwisk ministrów, którzy mieliby stracić stanowiska w ramach rekonstrukcji rządu. Ta miałaby nastąpić w listopadzie.

- Ja w ogóle o tym nie myślę. Mam robotę do wykonania i ją robię - powiedziała minister w poniedziałek dziennikarzom w podlaskich Pogorzałkach, gdzie spotkała się z uczniami szkoły podstawowej w ramach pilotażu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Zobacz też: Internet wg. PiS. Ministerstwo Cyfryzacji chce zmian


- Skąd ja mam wiedzieć, jaki jest kalendarz wydarzeń. Ja się zajmuję cyfryzacją, a nie układaniem kalendarza politycznego - mówiła minister cyfryzacji.

Jak dodała, jako minister zajmuje się sprawami inwestowania w przyszłość i będzie to robiła w rządzie, czy - jeżeli taka będzie wola jej kolegów z rządu - w innym miejscu.

- Dla mnie ważne jest, żeby robić coś pożytecznego, a nie piastować stanowisko ministra - podkreśliła Streżyńska.

Zapewniła też, że ministrowie zawsze są przygotowani do rozmowy z szefową rządu, czy prezesem PiS, bo - jak zaznaczyła - te rozmowy dotyczą merytorycznej oceny pracy.

- Można powiedzieć, że w środku nocy każdy z nas powinien móc wyrecytować to, co zostało zrobione, co się udało, czego się nie udało zrobić, dlaczego się nie udało zrobić, jakie mamy plany na przyszłość - zaznaczyła Streżyńska.

Minister przypomniała też, że trwają prace nad cyfryzacją kraju.

- Udaje nam się zarówno naprawić te systemy, które nie do końca dobrze działały, jak i realizować jednocześnie 34 nowe projekty. Wszystkie służą obywatelom i przedsiębiorcom. Myślę, że za dwa lata obudzimy się w zupełnie innej Polsce - przekonywała Streżyńska.

autor: Izabela Próchnicka

rząd, streżyńska, kraj, mc
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
PJN
2017-10-24 11:06
Niestety nie wszyscy są niedźwiedziami i nie umiemy przespać tych dwóch lat, żeby się później obudzić - cały ten cyrk musimy przeżyć na jawie!
Stan
2017-10-24 09:33
tak napewno obudzimy sie w innej Polsce katastrofalnej
BNG
2017-10-24 09:29
TA PANI PRZEZ SWOJE KRÓTKIE RZĄDY, TROCHĘ NAS OGRABIŁA Z KASY, POWIĘKSZYŁA OPŁATĘ ZA PRZEGLĄD REJESTRACYJNY, WPROWADZIŁA ZASADĘ OPŁATY PRZED PRZEGLĄDEM I ZASADĘ KILKAKROTNEJ OPŁATY PRZY TYM SAMYM PRZEGLĄDZIE. NACZELNIK PAŃSTWA KAZAŁ WSZYSTKIM SZUKAĆ PIENIĘDZY I ZNALAZŁA, RADZIWIŁŁ OBNIŻYŁ BUDZET NA OCHRONĘ ZDROWIA-4,1% PKB, GOWIN NA NAUKĘ-0,44% PKB. POWIĘKSZONO NA WOJSKO -2,01% DLA ANTONIEGO, DLA GÓRNIKÓW W MIN. ENERGETYKI I DLA RODZIN I KUMPLI W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA I TP I ITD..
Pokaż wszystkie komentarze (39)