Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraj
23.10.2017 16:10

Streżyńska o swojej dymisji. "Mam robotę do wykonania"

Anna Streżyńska nie myśli o dymisji. - Dla mnie ważne jest, żeby robić coś pożytecznego, a nie piastować stanowisko ministra - mówi minister cyfryzacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Olszewski)
W środku nocy każdy z nas powinien móc wyrecytować to, co zostało zrobione, co się udało, czego się nie udało zrobić, dlaczego się nie udało zrobić, jakie mamy plany na przyszłość - mówi Anna Streżyńska, minister cyfryzacji

- Dla mnie ważne jest, żeby robić coś pożytecznego, a nie piastować stanowisko ministra - mówi Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

Nazwisko Anny Streżyńskiej pojawiło się w mediach wśród pięciu nazwisk ministrów, którzy mieliby stracić stanowiska w ramach rekonstrukcji rządu. Ta miałaby nastąpić w listopadzie.

- Ja w ogóle o tym nie myślę. Mam robotę do wykonania i ją robię - powiedziała minister w poniedziałek dziennikarzom w podlaskich Pogorzałkach, gdzie spotkała się z uczniami szkoły podstawowej w ramach pilotażu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Zobacz też: Internet wg. PiS. Ministerstwo Cyfryzacji chce zmian

- Skąd ja mam wiedzieć, jaki jest kalendarz wydarzeń. Ja się zajmuję cyfryzacją, a nie układaniem kalendarza politycznego - mówiła minister cyfryzacji.

Jak dodała, jako minister zajmuje się sprawami inwestowania w przyszłość i będzie to robiła w rządzie, czy - jeżeli taka będzie wola jej kolegów z rządu - w innym miejscu.

- Dla mnie ważne jest, żeby robić coś pożytecznego, a nie piastować stanowisko ministra - podkreśliła Streżyńska.

Zapewniła też, że ministrowie zawsze są przygotowani do rozmowy z szefową rządu, czy prezesem PiS, bo - jak zaznaczyła - te rozmowy dotyczą merytorycznej oceny pracy.

- Można powiedzieć, że w środku nocy każdy z nas powinien móc wyrecytować to, co zostało zrobione, co się udało, czego się nie udało zrobić, dlaczego się nie udało zrobić, jakie mamy plany na przyszłość - zaznaczyła Streżyńska.

Minister przypomniała też, że trwają prace nad cyfryzacją kraju.

- Udaje nam się zarówno naprawić te systemy, które nie do końca dobrze działały, jak i realizować jednocześnie 34 nowe projekty. Wszystkie służą obywatelom i przedsiębiorcom. Myślę, że za dwa lata obudzimy się w zupełnie innej Polsce - przekonywała Streżyńska.

autor: Izabela Próchnicka

Tagi: kraj, rząd, mc, streżyńska, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-10-2017

asdTa pani tez sobie nagrabiła ale chyba honorowe pierwsze miejsce w kolejce do wylotu bezapelacyjnie zajmuje Antoni a zaraz za nim rzeźnik puszczy i pan … Czytaj całość

23-10-2017

B.po prostu lubię tę kobietę, w kazdym rządzie odrabia kawał dobrej roboty.

23-10-2017

x5Taki minister , który nie jeżdzi do Rydzyka to nie ma prawa bytu w PIS-ie .

Rozwiń komentarze (39)