Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ministerstwo: Grupa PZU wymaga restrukturyzacji

0
Podziel się

Wiceminister skarbu uspokaja zaniepokojonych związkowców, ale bez zwolnień się nie obejdzie.

Ministerstwo: Grupa PZU wymaga restrukturyzacji
bEhhJWkB

Wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych działającymi w grupie PZU. _ Ustaliliśmy zgodnie ze związkami, że PZU wymaga restrukturyzacji _ - powiedział Gawlik.

Gawlik podkreślił, że podczas spotkania z przedstawicielami związków zawodowych z PZU wyraził nadzieję, że proces restrukturyzacji zatrudnienia i działalności biznesowej w grupie nie spowoduje obniżenia jej konkurencyjności na rynku.

_ - Zwróciłem się do związków zawodowych o dialog i współpracę z zarządem grupy PZU _ - zaznaczył wiceszef resortu skarbu.

bEhhJWkD

Pytany, czy podczas spotkania związki zawodowe ujawniły, jakiej wysokości odprawy negocjują z zarządemPZU, wiceminister powiedział, że nie było rozmowy na ten temat.

Dodał, że jeżeli zarząd grupy zorganizuje w najbliższym czasie spotkanie ze związkami, to minister skarbu zamierza wziąć w nim udział.

Zarząd grupy PZU przedstawił w piątek związkom zawodowym propozycje pakietu socjalnego dla zwalnianych pracowników. Do czasu zakończenia negocjacji obie strony obowiązuje poufność.

10 lutego grupa PZU zapowiedziała, iż w ramach restrukturyzacji swoich spółek przewiduje zmniejszenie zatrudnienia w tym roku o 2 tys. 316 etatów.Łączne zmiany restrukturyzacyjne mają objąć ok. 7,5 tys. osób.

bEhhJWkJ

Około 2 tys. 300 osób ma otrzymać wypowiedzenia zmieniające o _ charakterze czysto formalnym _. Oznacza to podpisanie nowych umów z pracownikami w związku ze zmianą nazw jednostek organizacyjnych, w których są zatrudnieni. Ponadto około 2 tys. 900 osób otrzyma nowe propozycje, jeśli chodzi o zakres obowiązków bądź zmianę miejsca pracy.

Związkowcy domagają się wstrzymania zwolnień grupowych ogłoszonych przez zarząd grupy PZU w ramach planowanych zmian restrukturyzacyjnych. Żądają ochrony miejsc pracy, szczególnie w rejonach kraju o wysokim bezrobociu.

Po przeprowadzonej do tej pory restrukturyzacji oraz realizacji programu dobrowolnych odejść, zatrudnienie w firmie wynosi 15 tys. 500 osób. PZU to największa grupa ubezpieczeniowa w Polsce; jako spółka pod nazwą Powszechny Zakład Ubezpieczeń działa od 1991 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

bEhhJWle
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)