Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ministerstwo zdrowia Egiptu: 525 ofiar starć

0
Podziel się:

Bractwo Muzułmańskie mówi o 2 tysiącach zabitych. Noc po zamieszkach w Kairze przebiegła już spokojnie.

Protest Bractwa Muzułmańskiego
Protest Bractwa Muzułmańskiego (PAP/EPA.)
bETCogcB

Rzecznik resortu Mohammed Fathala powiedział, że większość ofiar śmiertelnych w Kairze to osoby, które przebywały w obozowisku zwolenników Mursiego na placu przed meczetem Rabaa al-Adawija.

Aktualizacja 13:00

Obozowisko, w którym od ponad miesiąca organizowano protesty siedzące i domagano się powrotu Mursiego do władzy, zostało zniszczone w przez siły bezpieczeństwa. Podczas tej operacji według Fathali zginęło 113 osób. Jak pisze agencja AFP, bilans ten najpewniej wzrośnie, gdyż na placu przed meczetem dziennikarz agencji policzył 124 ciała.

bETCogcD

Według ministerstwa zdrowia w drugim także już zlikwidowanym obozowisku na placu Al-Nahda przed uniwersytetem kairskim śmierć poniosło 21 osób.

Brutalna likwidacja dwóch obozowisk stronników prezydenta islamisty wywołała starcia w całym kraju. W zamieszkach na przedmieściach Kairu w Hulwan życie straciło 18 osób, a w starciach w pozostałych częściach kraju śmierć poniosło 175 osób - powiedział Fathala. Przedstawicieli ministerstwa poinformował, że większość rannych ma rany postrzałowe oraz złamania.

Urząd tymczasowego prezydenta Egiptu ogłosił w całym kraju od godziny 16 w środę stan wyjątkowy, który ma obowiązywać przez miesiąc. Ponadto poinformowano o wprowadzeniu godziny policyjnej, od godz. 19 do 6 rano, m.in. w Kairze, Aleksandrii i Suezie. W sumie godzina policyjna ma obowiązywać w ponad 10 z 27 prowincji Egiptu. W oświadczeniu rząd ostrzegł, że każdemu łamiącemu ten zakaz grozi kara więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Egipt liczy ofiary. Bractwo mówi o 2 tyś zabitych Według władz, zginęło dwieście osiemdziesiąt jeden osób. Noc po zamieszkach w Kairze przebiegła już spokojnie.
Krwawe starcia w Egipcie. Już 250 zabitych Zamieszki przenoszą się poza Kair. Według najnowszych doniesień, dotarły też do miast Al-Minja i Asjut.
W tej akcji mogą zginąć tysiące osób Dziś władze będą próbowały usunąć dwa obozy zwolenników prezydenta Mursiego protestujące w Kairze.
bETCogde
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)