Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ministrer finansów wybierze ZUS czy OFE?

0
Podziel się:

O tym, ilu ubezpieczonych zostanie w OFE i ile skorzysta na zmianach budżet państwa, dowiemy się mniej więcej za dwa tygodnie - mówi Mateusz Szczurek.

Ministrer finansów wybierze ZUS czy OFE?
(Ministerstwo Finansów)

Minister finansów _ pewnie zostanie w ZUS _. Dziś ostatni dzień na decyzję, gdzie będziemy oszczędzać na naszą emeryturę.Jeśli zdecydujemy się na OFE, do północy musimy złożyć stosowną deklarację.

_ - O tym, ilu ubezpieczonych zostanie w OFE i ile skorzysta na zmianach budżet państwa, dowiemy się mniej więcej za dwa tygodnie - _ mówił w radiowej Jedynce Mateusz Szczurek.

Minister finansów przypomniał, że w założeniach budżetowych zapisano, iż 50 procent całej składki wszystkich przyszłych emerytów trafi do ZUS. Teraz okazuje się, że może być tego nawet więcej, bo na OFE zdecydowało się na razie mniej Polaków, niż szacował resort.

W połowie sierpnia ZUS i Ministerstwo Finansów ma policzyć, ile skorzysta budżet na operacji przeniesienia naszych oszczędności emerytalnych. W najlepszym przypadku będzie to kilka miliardów złotych. Mniejszy może być też deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Sam Mateusz Szczurek pytany o decyzję powiedział: _ pewnie zostanę w ZUS-ie _.

Według szacunków ZUS, do 29 lipca deklaracje pozostania w OFE złożyło ponad 1,2 miliona osób.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)