Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minuta ciszy przy kasach z okazji rocznicy powstania warszawskiego

0
Podziel się:

W akcji uczestniczą liczne warszawskie supermarkety. Inicjatorem akcji jest "Gazeta Stołeczna".

Minuta ciszy przy kasach z okazji rocznicy powstania warszawskiego
(Eric Herchaft/Reporter)
bFgjhQHp

Pierwszego sierpnia 1944 roku o godzinie 17-tej wybuchło powstanie warszawskie. Dziś o tej samej godzinie w stolicy na chwilę zamrą ulice - a także handel.

Po komunikacie, który nadadzą warszawskie centra handlowe, nastąpi minuta ciszy. Jak mówi Jakub Bocian z biura prasowego Arkadii _ powstanie warszawskie było wydarzeniem, które dotyczyło całej Warszawy i wszystkich jej mieszkańców. Powinno być przez wszystkich zapamiętane i wszystkim przypominane, dlatego też Arkadia włączyła się do tej akcji. _

Sygnał, który nadadzą dziś centra handlowe, zaczyna się od archiwalnego głosu lektora Polskiego Radia, który zapowiada specjalny komunikat. Następnie przypomniany zostaje wybuch powstania warszawskiego i pada hasło: _ Zatrzymaj się. Pomyśl _.

bFgjhQHr

Jak mówi Beata Sadowska z biura prasowego Złotych Tarasów, które też w akcji uczestniczą - da się połączyć przestrzeń handlową z zadumą nad historią. _ - Spot nie jest moralizatorski, nawołuje do refleksji, uważam że samo przesłanie spotu - "Zatrzymaj się. Pomyśl" - jest absolutnie trafne - _ powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej Sadowska.

W akcji uczestniczą liczne warszawskie supermarkety. Inicjatorem akcji jest _ Gazeta Stołeczna _.

Czytaj więcej w Money.pl
Gdy wybuchło powstanie, ona rodziła dziecko Staś był jednym z nielicznych niemowląt, którym udało się przeżyć.
Niemcy złożyli hołd powstańcom W przeddzień 70. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego władze gminy Sylt, na północy Niemiec, złożyły hołd Polakom zamordowanym na rozkaz generała SS Heinza Reinefartha.
Projekt "Teraz 44" przeszyje Cię dreszczem Teraz 44 to projekt, który pokazuje kolaż zdjęć z 1944 roku i ówczesnych. Autorem jest Marcin Dziedzic, na co dzień dziennikarz Radia Zet i TVN, z wykształcenia grafik.
bFgjhQHS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)