Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Miskiewicz
|

Miskiewicz: Grad przetrzebił ogórki. Szpakowski na ratunek

0
Podziel się:

Tegoroczne wakacje są wyjątkowo nudne. Nie ma wieloryba w Wiśle, jeziora pełnego wódki, ani kręgów w zbożu. Show ukradli związkowcy z KGHM-u.

Miskiewicz: Grad przetrzebił ogórki. Szpakowski na ratunek

W tym roku wakacje są wyjątkowo nudne. Nie ma wieloryba w Wiśle i kręgów w zbożu. *Od trzech tygodni show kradnie nowa gwiazda - Minister Grad & The KGHM Boys. *
O tym, że mamy pełnię sezonu ogórkowego przypominają tylko doniesienia o romansie Dody z najbardziej znanym polskim wokalistą death metalowym. Ale to nie zmienia faktu. Jest kiepsko. Aż prosi się o to, by zacytować klasyka: _ To jest pustka... Pustka proszę pana... Nic! Absolutnie nic (...) W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. _

Plan ministra Grada do tego stopnia zdominował doniesienia mediów, że nawet - adresujące swój przekaz do mniej wymagającego odbiorcy - tabloidy żyją batalią o plan prywatyzacji kluczowych spółek Skarbu Państwa.

_ Tusk idzie na wojnę! _ - obwieszcza _ Fakt _. Bulwarówka uświadamia czytelnika, że w miedziowym kombinacie - pasożytujący na ciężkiej pracy górników - związkowcy cieszą się licznymi przywilejami. - _ Aż 7,5 miliona złotych poszło na pensje pazernych związkowców! - _grzmi tabloid.

W efekcie zamiast o jeziorze pełnym wódki Polacy na nadbałtyckich plażach i górskich szlakach czytają o prywatyzacji i dywidendzie. Minister Aleksander Grad - któremu w sukurs przyszli niezawodni związkowcy - sprawił, że w czasie parlamentarnych wakacji społeczeństwo nie ma szans na to, by - choćby na kilka tygodni - zapomnieć o polskim piekiełku.

Udręczonych politycznymi przepychankami rodaków uratować może chyba tylko Dariusz Szpakowski. Bezlitośnie wyśmiewany w internecie, właśnie wygrał ranking na najlepszego komentatora.

Ktoś, kto ma w swoim dorobku takie perły językowej kreatywności jak pamiętne: _ Puścił Bąka lewą stroną, __ Jezus Maria Boruc! _ i _ Włodek Smolarek krąży jak elektron koło jądra Zbyszka Bońka _, bez problemu byłby w stanie tchnąć emocje w opis nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień makroekonomicznych i okołobudżetowych.

Póki co na to się nie zanosi. Bo choćzamiłowanie Donalda Tuska do piłki nożnej jest powszechnie znane, to dalej będziemy skazani na drewniane relacje ministra Grasia.

Autor jest dziennikarzem Money.pl_ _

wiadomości
felieton
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)