Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mniej głodujących o 43 procent. W 22 lata

0
Podziel się:

W Ameryce Łacińskiej liczba głodujących zmniejszyła się w porównaniu z rokiem 1990 o 43 procent.

Mniej głodujących o 43 procent. W 22 lata
(PAP / EPA)

W Ameryce Łacińskiej liczba głodujących zmniejszyła się w porównaniu z rokiem 1990 o 43 procent - poinformowała Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

Oznacza to niemal urzeczywistnienie jednego z Milenijnych Celów Rozwoju, uchwalonych w 2000 roku przez kraje członkowskie ONZ. Celem tym jest zredukowanie na całym świecie do 2015 roku o połowę liczby osób cierpiących głód. W 1990 roku liczbę tę oceniano na około 1 mld.

_ - Ameryka Łacińska jest na dobrej drodze do osiągniecia najbardziej konkretnie sformułowanego celu Projektu Milenijnego ONZ _, w ramach którego określono Milenijne Cele Rozwoju - oświadczył na konferencji prasowej w Rzymie dyrektor generalny FAO, Brazylijczyk Jose Graziano da Silva.

Podkreślił on, że jest to tym większy sukces, iż został osiągnięty _ mimo kryzysu w Europie _ i zmniejszenia przez Hiszpanię i niektóre inne kraje pomocy dla najbiedniejszych krajów Ameryki Łacińskiej. Da Silva, mówiąc o europejskiej pomocy dla głodujących na świecie, podkreślił, że Europa, która zwłaszcza w czasie II wojny światowej poznała co to głód, _ potrafi być solidarna _.

Dyrektor generalny FAO jako dwa kraje Ameryki Łacińskiej, w których udało się całkowicie zlikwidować zjawisko głodu, wymienił Chile i Kubę.

Czytaj więcej w Money.pl
Straszą ludzi polską żywnością. Embargo? W Brukseli dziś przed południem polsko-słowackie rozmowy o żywności i próba załagodzenia konfliktu.
Ten kraj ostrzega przed żywnością z Polski Słowackie Ministerstwo Rolnictwa wystąpiło dzisiaj do Komisji Europejskiej o przeanalizowanie mechanizmów kontroli polskich produktów rolniczych i spożywczych dostarczanych na unijny rynek.
Paul McCartney i Elvis Costello promują wegetariańską żywność Kampania wspiera nową linię produktów firmy zmarłej w 1998 roku żony muzyka, Linda McCartney Foods.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)