Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rząd
29.10.2005 15:57

Mniejszościowy rząd już prawie gotowy

Kazimierz Marcinkiewicz ma już prawie wszystkich ministrów do stworzenia gabinetu. Mimo to, na dwa dni przed zaprzysiężeniem rządu, apeluje do Polaków, żeby naciskali na posłów, polityków Platformy oraz PiS, aby ponownie zaczęli ze sobą rozmawiać.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Kazimierz Marcinkiewicz ma już prawie wszystkich ministrów do stworzenia gabinetu. Mimo to, na dwa dni przed zaprzysiężeniem rządu, apeluje do Polaków, żeby naciskali na posłów, polityków Platformy oraz PiS, aby ponownie zaczęli ze sobą rozmawiać. *
Marcinkiewicz podkreślił, że pracuje nad przedstawieniem składu Rady Ministrów "ewentualnego rządu mniejszościowego". "Ten rząd, taką Radę Ministrów, przedstawię prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu w poniedziałek" - poinformował. "Zaprzysiężenie odbędzie się o godz. 13" - dodał.

Marcinkiewicz zapowiedział też, że jeżeli nie dojdzie rozmów z PO, zaproponuje Platformie podpisanie "kontraktu programowego na czas określony". Jak mówił, będą w nim zapisane "wszystkie sprawy, które rząd w budżecie na 2006 rok będzie mógł zrealizować".

"Będziemy mogli co kwartał, czy po roku, oceniać realizację tego programu" - mówi Marcinkiewicz.

Rząd będzie miał program oparty na wspólnych decyzjach PiS i PO. Ma mieć charakter "mocno ekspercki", a jeśli będą w nim politycy, to również "uznawani za ekspertów".

"Brakuje mi już niewiele nazwisk do zamknięcia listy 17 ministrów" - stwierdził Marcinkiewicz. Dopytywany wyjaśnił, że do pełnej obsady brakuje już mniej nazwisk "niż palców w jednej ręce".

Zaznaczył, że w rządzie zasiądą tylko ci politycy PiS, którzy są ekspertami, a osoby spoza PiS, które będą w rządzie, to też będą eksperci. Marcinkiewicz dodał, że w rządzie nie będzie podziału na resorty polityczne i niepolityczne.

Pytany, czy ministrem zdrowia będzie prof. Zbigniew Religa, odparł: "rozmawiam z prof. Religą i bardzo go cenię. Na to pytanie odpowiem w poniedziałek".

Tagi: rząd, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz