Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Mobile World Congress 2016. "Era najszybszego rozwoju w dziejach ludzkości jest o krok"

0
Podziel się:

- Innowacja jest kluczem do rozwoju. I jesteśmy o krok od ery najszybszego rozwoju w dziejach ludzkości - powiedział César Alierta, prezes Telefonica podczas wystąpienia otwierającego Mobile World Congress 2016 w Barcelonie. - Właśnie rozpoczynamy budowę cyfrowego społeczeństwa - dodaje Vittorio Colao, szef innego operatora Vodafone.

Mobile World Congress 2016. "Era najszybszego rozwoju w dziejach ludzkości jest o krok"
(money.pl)

- Innowacja jest kluczem do rozwoju. I jesteśmy o krok od ery najszybszego rozwoju w dziejach ludzkości - powiedział César Alierta, prezes Telefonica, podczas wystąpienia otwierającego Mobile World Congress 2016 w Barcelonie. - Właśnie rozpoczynamy budowę cyfrowego społeczeństwa - dodaje Vittorio Colao, szef operatora Vodafone.

To właśnie w Barcelonie globalne technologiczne firmy zaprezentują najnowsze pomysły. Nie tylko smartfony i tablety (takie informacje znajdziesz w serwisie WP Tech)
, ale również autonomiczne samochody, wirtualną rzeczywistość, inteligentne domy, a nawet całe projekty miast. - Tu są gotowe rozwiązania, pomysły, idee, platformy, a nawet dalekie wizje - zapowiedział Vittorio Colao.

GSMA Mobile World Congress w Barcelonie oficjalnie rozpoczęty. - Innowacja jest kluczem do rozwoju. I jesteśmy o krok od ery najszybszego rozwoju w dziejach ludzkości - zapowiedział w pierwszych słowach wystąpienia César Alierta, prezes hiszpańskiego operatora Telefonica. Wnioski? Zdrowie, rozrywka, rolnictwo, transport - nie ma obszaru, którego nie dotknie cyfrowa rewolucja.

Posted by Money.pl on 22 luty 2016

- Cyfryzacja ma pozytywny wpływ na rozwój światowej gospodarki, innowacyjność i przedsiębiorczość - tłumaczył z kolei Alierta. - Firmy muszą się przystosować do nowej, cyfrowej rzeczywistości - dodawał.

Zdaniem Alierty, postępująca cyfryzacja stawia ogromne wyzwania przed rynkiem pracy. - Już niedługo połowa zawodów na całym świecie będzie pochodzić od sprzętu, który dopiero się tworzy. Do tego trzeba być przygotowanym. Tak ogromny wpływ na rzeczywistość ma cyfryzacja naszego świata - tłumaczył.

- Wszystko, co można połączyć i przyniesie to wymierną korzyść ekonomiczną - będzie w przyszłości połączone. To nie ulega wątpliwości. Teraz szukamy odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć to idealne połączenie. Właśnie dlatego już niebawem odnotujemy wzrost produktywności, bo będzie, i taniej, i lepiej. Ale to tylko fragment korzyści - dodawał Mats Granryd, dyrektor generalny GSMA. - Oczywiście, musimy być świadomi bezpieczeństwa danych i użytkowników. Sam już nie wiem, ile mam haseł -.śmiał się Granryd.

Cyfrowa rewolucja - nawet w kwestii bezpieczeństwa - ma zresztą już miejsce. Z najnowszych rozwiązań korzysta np. nowozelandzka policja. Dzięki temu rząd oszczędza 182 mln dolarów rocznie. Po nowe technologie - w szczególności analizę dużych zbiorów danych - sięgają chętnie również ubezpieczyciele. Vittorio Colao przywołał przykład Generali, które może obniżać koszty działalności i jednocześnie oferować bardziej dopasowane oferty ubezpieczeniowe.

Zastosowanie nowoczesnych technologii w przedsiębiorstwach pozwala między innymi zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 18 procent. Z kolei inteligentne samochody już teraz pozwalają zmniejszyć liczbę wypadków o 8 procent.

Pierwsi paneliści zwracali też uwagę, że cyfryzacja to nie tylko ogromna szansa dla świata. To również szereg wyzwań.

- Przemysł technologiczny, elektroniczny musi stanąć wobec wyzwania cyfrowego i przede wszystkim finansowego wykluczenia. To jedno z głównych wyzwań dla świata "Global Goals" stworzonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tylko połowa ludzkości jest dziś ze sobą połączona i o tę drugą połowę też trzeba zadbać - dodał Mats Granryd.

money.pl jest na Mobile World Congress i na bieżąco relacjonuje najważniejsze wydarzenia. Już niedługo na naszym portalu zobaczycie, co światu biznesu chce zaoferować Mark Zuckerberg, szef Facebooka. Sprawdzimy również, czy na największych technologicznych targach świata można znaleźć "polski" ślad.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)