Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Modernizacja gospodarstw rolnych z większym funduszem

0
Podziel się:

Rząd zgodził się na dodanie 100 mln euro do funduszy na modernizację gospodarstw rolnych.

Modernizacja gospodarstw rolnych z większym funduszem
(Marek Maliszewski/Reporter)

Rząd zgodził się na dodanie 100 mln euro do funduszy na modernizację gospodarstw rolnych. Chodzi o te, które działają w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Decyzja wymagała zatwierdzenia przez rząd zmiany w PROW.

Pieniądze na modernizację gospodarstw rolnych będą pochodziły z przesunięcia środków z programu _ renty strukturalne _ - 60 mln euro oraz z programu _ Korzystanie z usług doradczych przez rolników i posiadaczy lasów _ - 40 mln euro.

Według resortu rolnictwa przesunięcie środków nie będzie miało negatywnego wpływu na realizację tych działań, zaś przekazanie 100 mln euro na inwestycje w gospodarstwach pozwoli objąć wsparciem dodatkowych rolników.

Zainteresowanie tą formą wsparcia jest niezwykle duże, pieniądze na ten cel były już zwiększane kilkakrotnie. W sumie w latach 2007-2011 odbyły się trzy nabory. Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło prawie 78 tys. wniosków na ponad 11 mld zł. Pomoc została przyznana ok. 40 tys. rolnikom, a wypłacono ponad 4,7 mld zł. Cała pula środków na to działanie - to ponad 2 mld euro.

Maksymalnie rolnik mógł otrzymać pomoc w wysokości 300 tys. zł, a ARiMR mogła sfinansować 40-70 proc. poniesionych kosztów inwestycji. Rolnicy najczęściej kupowali ciągniki i maszyny rolnicze.

Czytaj więcej o sytuacji na polskiej wsi w Money.pl Dodaj Wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)