Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Modernizacja kolei. PKP PLK wyda miliony złotych

0
Podziel się:

W całej Polsce wyremontowanych zostanie 307 przejazdów za ponad 300 mln zł. Program współfinansowany jest przez Unię Europejską.

Modernizacja kolei. PKP PLK wyda miliony złotych
(PKP PLK)

Ponad 40 mln zł ma kosztować spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe modernizacja przejazdów kolejowych w Łódzkiem. W regionie tym remont ma przejść 38 przejazdów - poinformowała spółka w komunikacie.

Chodzi o przejazdy na trasach: z Łodzi Kaliskiej do Sieradza, ze Zgierza do Kutna i Łowicza, z Kutna do Torunia i Płocka, a także skrzyżowania w okolicach Poddębic, Szadku i Chorzewa Siemkowic.

Według PKP PLK obiekty będą wyposażane w dodatkowe urządzenia ostrzegawcze lub rogatki. W miejsce wyeksploatowanych urządzeń instalowana ma być nowoczesna sygnalizacja ostrzegająca kierowców o zbliżających się pociągach.

Jak informuje spółka, w pierwszym etapie prac zmodernizowane zostaną 23 przejazdy. Kolejnych 15 ma być wyremontowanych później.

Poza montażem nowych urządzeń, prace remontowe obejmą też jezdnie i tory. Na 15 skrzyżowaniach kolejowo-drogowych zamontowane zostaną półrogatki, a 10 obiektów zyska nową sygnalizację świetlną i dźwiękową. Przejazdy będą wyposażone także w urządzenia do monitoringu i rejestracji zdarzeń. Koszt inwestycji w województwie łódzkim szacuje się na prawie 41 mln zł.

Spółka przypomina, że modernizacja przejazdów prowadzona jest w całej Polsce. Obecnie wyremontowanych zostanie 307 przejazdów za ponad 300 mln zł. Program współfinansowany jest przez Unię Europejską. Wcześniej, w latach 2011-2013, PKP PLK wyremontowały łącznie ponad 700 przejazdów.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)