Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Frankowska
|

MON dementuje. Wojskowi mogą być spokojni o swoje emerytury

159
Podziel się:

Co z emeryturami wojskowych? MON uspokaja. Nie są prowadzone prace nad zmianą systemu emerytalnego żołnierzy zawodowych ani zasad odejścia ze służby - oświadczył resort w reakcji na - jak napisano - pojawiające się w wojsku pogłoski.

MON dementuje. Wojskowi mogą być spokojni o swoje emerytury
(REPORTER)

Opublikowany przez MON komunikat w tej sprawie został podpisany przez kmdr. Wiesława Banaszewskiego, który jest przewodniczącym Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych, czyli jednego z organów przedstawicielskich żołnierzy zawodowych.

"Na prośbę i z upoważnienia ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza informuję, że nie są prowadzone żadne prace nad zmianą systemu emerytalnego żołnierzy zawodowych, jak też zasad odejścia z zawodowej służby wojskowej. Nie planuje się również podjęcia takich prac" - napisał Banaszewski.

MON poinformowało w poniedziałek PAP, że "komunikat jest reakcją na pogłoski, które w ostatnim czasie pojawiły się w środowisku żołnierzy zawodowych, iż planowane są zmiany w systemie emerytalnym żołnierzy". "Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wybrał tę formę przekazu, aby zdementować nieprawdziwe informacje i w transparentny sposób wyjaśnić wątpliwości dotyczące systemu emerytalnego żołnierzy" - napisał Oddział Mediów Centrum Operacyjnego MON.

Komunikat został opublikowany na stronie internetowej Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych w piątek. Został zamieszczony na stronie MON z datą niedzielną.

Żołnierze (a także funkcjonariusze służb mundurowych i specjalnych), którzy wstąpili do służby od 2013 roku, nabędą uprawnienia emerytalne po 55. roku życia i 25 latach służby. Ci, którzy mundur założyli wcześniej, prawo do emerytury nabywają po 15 latach służby, niezależnie od wieku.

kraj
praca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(159)
Tubylec
5 lata temu
Kiedy LWP odda TVP?
Milk
6 lat temu
Rzadzacy wiedza kto ich obroni i dbaja o tych jak Putin czy jemu podobni.
Czas pokaże
6 lat temu
Zobaczymy ile warte są zapewnienia rządu o nieprowadzeniu prac sektora mundurowego, niedługo będzie można powiedzieć "sprawdzam".
Analiza-synte...
6 lat temu
Wiadomo ze nic nie wiadomo, coś w trawie piszczy, coś ktoś słyszał, ktoś coś przekalkulował, a faktów i rzetelnych informacji brak, rząd non-stop dementuje wszystkie doniesienia o zmianach emerytur, może po prostu czas na konkretne zapytania i odpowiedzi, to rozwieje do końca wątpliwości i spekulacje, wcześniej nie warto bić piany i dzielić środowiska.
Nie dajmy się...
6 lat temu
Decyzje zależą od elektoratu, suwerena, głosów przy urnie wyborczej, sektor wszystkich służb mundurowych, ich bliscy, rodziny, znajomi to duże środowisko, naprawdę uważacie ze rząd szuka sobie naturalnych wrogów?, tym bardziej ze mówi też w dalszej kolejności reformie emerytalnej górników czy rolników, bądźmy poważni, PIS całe wieki czekał na objęcie władzy, a teraz miałby jednym pociągnięciem pióra to stracić?, proponuję zachować spokój i nie ulegać manipulacjom środowisk którym być może zależy na wprowadzaniu zamieszania i negatywnego odbioru rządu, lepiej odstawić emocje na bok oceniać to chłodnym okiem. Ten rząd na pewno nie jest wrogiem munduru co udowodnił choćby ustawą modernizacyjną i regulacjom płac, które poprzednią ekipę w ogóle nie interesowało, a szkoda.
...
Następna strona