Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MON szuka samolotów dla VIP-ów

0
Podziel się:

Po katastrofie smoleńskiej rozwiązano 36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego, który odpowiadał za transport najważniejszych osób w państwie.

MON szuka samolotów dla VIP-ów
(brytta/iStockphoto)
bETAvPyt

Polskie VIP-y będą wciąż latać wyczarterowanymi samolotami. Ministerstwo obrony ogłosiło właśnie przetarg na cztery maszyny, które mogłyby latać w polskich barwach.

Resort poszukuje dwóch samolotów mogących zabierać na pokład od 65 do 90 pasażerów, a ich zasięg ma wynosić ponad 3500 tysiąca kilometrów.
MON szuka też dwóch mniejszych samolotów.

- _ Mają zabierać na pokład od 15 do 19 pasażerów. Jednak muszą mieć większy zasięg _ - mówi rzecznik MON Jacek Sońta.

bETAvPyv

Oferty można składać do 1 lipca. Po katastrofie smoleńskiej rozwiązano 36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego, który odpowiadał za transport najważniejszych osób w państwie.
Teraz na większe odległości latają one samolotami wyczarterowanymi od LOT-u. Umowa na ich użytkowanie wygasa z końcem roku.

Czytaj więcej w Money.pl
MON ogłasza przetarg na czarter samolotów dla VIP-ów Ogłoszenie dotyczy czterech samolotów: dwóch turboodrzutowych, mogących przewieźć 65-90 pasażerów na dystans co najmniej 3,5 tys. km oraz dwóch samolotów dla 15-19 osób, o zasięgu nie mniejszym niż 5000 km.
PLL LOT zamierza zwolnić setkę pilotów? PLL LOT rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie zwolnienia części pilotów - powiedział prezes spółki Sebastian Mikosz.
LOT wznawia loty Dreamlinerów. Są gotowe? Cała światowa flota Dreamlinerów w styczniu została uziemiona po wykryciu problemów z akumulatorami.
bETAvPyW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)