Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Morawiecki zapowiada ściganie mafii VAT-owskich. Nie wyklucza rozszerzenia 500+

112
Podziel się:

Mateusz Morawiecki jak Clint Eastwood? Wicepremier chce ścigać bandytów, ale używając technologii z XXI wieku. Ograniczenia w 500+? - To typowy fake news - zapewnia. Nie wyklucza rozszerzenia programu.

Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów ostrzega, że dla mafii VAT-owskiej nie będzie przebaczenia
Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów ostrzega, że dla mafii VAT-owskiej nie będzie przebaczenia (Maciej Luczniewski/REPORTER)
bEDhixCd

- Dla mnie nie ma ważniejszej sprawy od budowy architektury skutecznego państwa. Mamy wolę nie tylko polityczną, lecz także moralną, by zwiększyć ściągalność VAT i w przyszłym roku pozyskać dla państwa polskiego jeszcze dodatkowo około 10 mld złotych - zapowiada w środowej "Gazecie Polskiej" wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Ministerstwo Finansów bierze się za restauracje. Optymalizacji podatkowej mówi "nie"

Poinformował, że w 2015 r. wpływy z VAT wyniosły 123 mld zł, zaś w 2017 r. wyniosą 154 mld, co oznacza, że w ciągu dwóch lat udało się uszczelnić lukę w VAT o 30 mld złotych. Zwrócił uwagę, że wcześniej VAT nie rósł nawet proporcjonalnie do wzrostu konsumpcji lub do nominalnego PKB.

bEDhixCf

- Zawsze bardzo lubiłem dobre westerny. To zadanie traktuję niczym misję z jednego z najlepszych westernów Clinta Eastwooda "Unforgiven". Będziemy ścigali bandytów i mafie VAT-owskie właśnie "bez przebaczenia". Używając do tego technologii XXI wieku - zadeklarował w "GP" wicepremier.

Zdaniem Morawieckiego, w czasie rządów PO-PSL z kasy państwa mogło zostać wyłudzone nawet ćwierć biliona złotych. O mechanizmie wyłudzania podatku VAT pisaliśmy na łamach money.pl.

Pytany, czy możliwe jest, że na drugie dziecko rodzice dostaną jedynie 300 złotych, a dopiero na trzecie i czwarte na przykład 1000 zł odparł, że 500+ to flagowy projekt rządu.

- W zeszłym roku przeznaczyliśmy na ten cel około 17 mld złotych, a w tym roku przeznaczymy 23 mld zł. Za rok będzie to 2 mld zł więcej. Jeśli będzie nas stać, to program będziemy rozszerzać jeszcze bardziej. Dlatego sugestie, jakoby rząd rozważał jakieś zmiany, to typowy fake news suflowany przez osoby w gruncie rzeczy głęboko źle życzące naszemu rządowi i społeczeństwu - powiedział w rozmowie z "GP" Morawiecki.

bEDhixCl

Autor: Marcin Musiał

bEDhixCG
gospodarka
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(112)
ja45
4 lata temu
niech zacznie od bossa Jarusia
emer
4 lata temu
Ciekawe kiedy odda te 2 mln złotych, które ulokował w bankach zagranicznych. Jak myślicie ile z tych 2 mln jego tatuś skubnął Solidarności ?
piter
4 lata temu
DO ??ART?? INWESTUJA W GORZALE I W ZARCIE ??OCZYM TY BREDZISZ??????????
bEDhixCH
piter
4 lata temu
ZLODZIEJE PO ILE JEST PALIWO A MIALO NIE DROZEC ??CZYM DROSZE TYM WIECEJ DLA PANSTWA???? ??TO JEST USZCZELNIANIE WAT??????????????
ja
4 lata temu
rozdawnictwo jest hamowaniem inicjatywy i kształtowaniem postawy roszczeniowej wśród rodziców. Jak dzieci mają same potem sobie radzić jak są karmione wzorcami od małego że wystarczy rękę wyciągać do Państwa by mieć pieniądze. Powinniśmy jednak bardziej kształtować postawy przedsiębiorcze – brania życia we własne ręce, zamiast czekać, aż ktoś nam rzuci jakiś ochłap. Słyszeliście o ksią.ż ce "Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac"? Zmieniasz kilka rzeczy i nie masz problemu z pracą.
...
Następna strona