Notowania

Możliwe, że to właśnie ona zmierzy się z Obamą

Republikańska kongresmenka Michelle Bachmann, wygrała pierwsze ważne głosowanie na faworyta w walce o nominację prezydencką.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Seansie/CC/Flickr)

*Republikańska kongresmenka Michelle Bachmann wygrała tzw. straw poll w stanie Iowa - pierwsze ważne, choć nieformalne głosowanie wśród miejscowych działaczy na faworyta w walce o nominację prezydencką. *

Bachmann, kongresmenka ze stanu Minnesota związana z ultrakonserwatywnym ruchem Tea Party, pokonała w głosowaniu sześciu rywali do nominacji, zdobywając 4823 głosy.

Na drugim miejscu uplasował się teksański kongresmen Ron Paul z 4671 głosami. Na dalekim trzecim miejscu znalazł się były gubernator Minnesoty Tim Pawlenty - uzyskał 2293 głosy.

Czwarte i piąte miejsce zajęli odpowiednio były senator Rick Santorum oraz biznesman Herman Cain.

Na szóstym miejscu znalazł się gubernator Teksasu Rick Perry - zdobył 718 głosów, mimo że nie było go na liście, a to dzięki wpisaniu przez głosujących jego nazwiska na kartę do głosowania. Swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich zgłosił wcześniej tego dnia. Pokonał tym samym startującego od początku byłego gubernatora Massachusetts Mitta Romneya (567 głosów).

ZOBACZ RELACJĘ Z USA (AP, ang):

Wynik głosowania nie jest wiążący, jednak stanowi wczesne wskazanie szans i popularności kandydata na nominację swojej partii.

W styczniu 2012 r. w Iowa odbędą się pierwsze prawybory w przyszłorocznej kampanii prezydenckiej.

O prezydenckiej kampanii w USA czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t85351.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/republikanscy;kandydaci;przeciwko;zbrojnym;intrerwencjom;za;granica,255,0,851711.html) USA: Wśrod republikanów brakuje jastrzębi Wśród czołowych kandydatów do nominacji prezydenckiej z ramienia Partii Republikańskiej przed wyborami w 2012 r. brakuje tym razem jastrzębi w polityce międzynarodowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t137260.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;romney;kandydatem;do;bialego;domu,149,0,810645.html) USA: Romney kandydatem do Białego Domu Były gubernator stanu Massachusetts Mitt Romney ogłosił, że zamierza kandydować na prezydenta z ramienia Partii Republikańskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t112053.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/demokraci;maja;problem;przed;wyborami;bezrobocie,139,0,693131.html) Demokraci mają problem przed wyborami: Bezrobocie Partia Baracka Obamy może stracić przewagę w Kongresie.
Tagi: wybory prezydenckie w usa, wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz