Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSP nie wyklucza sprzedaży akcji Ciechu. Jeszcze w tym roku

0
Podziel się:

Jest na liście spółek do prywatyzacji i jeśli przyjdzie kupiec, który przedstawi ciekawą ofertę, to jesteśmy gotowi rozmawiać.

Wiceminister skarbu Rafał Baniak
Wiceminister skarbu Rafał Baniak (Labudzki/Reporter)
bFfOqkgl

Ministerstwo Skarbu Państwa nie wyklucza sprzedaży należącego do niego pakietu akcji Ciechu w 2013 roku - powiedział dziennikarzom wiceminister skarbu Rafał Baniak (na zdj.)._ _

_ Ciech jest na liście spółek do prywatyzacji i jeśli przyjdzie kupiec, który przedstawi ciekawą ofertę, to jesteśmy gotowi rozmawiać _ - powiedział Baniak w kuluarach V Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Wiceminister dodał, że możliwe jest całkowite wyjście Skarbu Państwa z akcjonariatu spółki. Jednocześnie nie chciał komentować, czy są już prowadzone rozmowy z zainteresowanymi podmiotami.

bFfOqkgn

Na pytanie, czy sprzedaż akcji Ciechu może mieć miejsce w 2013 roku, Baniak odpowiedział: _ to perspektywa 2013-2014, ale zakładam, że jest to możliwe jeszcze w tym roku _.

Skarb Państwa ma obecnie ok. 38 proc. akcji Ciechu.

Czytaj więcej w Money.pl
Synthos i spółka zależna Ciechu złożyły oferty Synthos i Alwernia, spółka zależna Ciechu, znajdują się wśród 8 spółek, które złożyły oferty na akcje Zakładów Chemicznych Rudniki.
Ciech sprzedał obligacje za kilkaset milionów złotych Ciech sprzedał obligacje o wartości 320 mln zł, a inwestorzy w trakcie procesu book buildingu złożyli zapisy na łączną kwotę ponad 370 mln złotych.
Ciech chce emitować obligacje za setki milionów złotych Ciech zamknął księgę popytu na emisję obligacji o wielkości 320 mln zł i zakończył proces oferowania obligacji zagranicznych o wielkości 245 mln euro.
bFfOqkgO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)