Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prywatyzacja
18.08.2011 16:41

MSP zapewnia: 15 mld zł z prywatyzacji niezagrożone

Przychody ze sprzedaży państwowych firm od początku roku wyniosły 11,7 mld zł - informuje wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(msp.gov.pl)

_ - Wydaje się, że kwota 15 mld zł, zapisana w ustawie budżetowej na ten rok nie jest zagrożona i uda się nam ją uzyskać. Oczywiście trzeba patrzeć na rynek. Nie bez znaczenia są takie zdarzenia, jak choćby dzisiaj, gdzie giełda leci w dół. Dla planowanej na wrzesień transakcji sprzedaży części akcji banku PKO BP przez Bank Gospodarstwa Krajowego i ministra skarbu państwa ma to dosyć istotne znaczenie _ - podkreślił wiceminister przed sejmową komisją skarbu państwa.

Leszkiewicz poinformował, że MSP prowadzi dwa projekty giełdowe: holdingu nieruchomościowego (Grupy PHN) oraz Zespołu Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin (PAK). Wyjaśnił, że debiut PAK-u na giełdzie jest planowany do końca pierwszego kwartału 2012 roku. Nie zapadła jeszcze decyzja, kiedy dojdzie do upublicznienia Grupy PHN. Wiceminister skarbu zapowiedział, że resort chce w najbliższych dniach wybrać doradców finansowych i prawnych w tym procesie.

_ - Jeśli chodzi o projekty branżowe, to obecnie poszukujemy inwestorów dla około 180 podmiotów. Do końca tego roku - wydaje się z dużą dozą pewności - że uda się nam zakończyć od 80 do 100 projektów prywatyzacyjnych _ - zaznaczył. Dodał, że są to duże transakcje. Wśród nich wymienił: Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju, Centralę Farmaceutyczną Cefarm w Warszawie, Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica i Polfę Warszawa.

Wiceminister skarbu poinformował, że resort przygotowuje się do procesu prywatyzacji spółek chemicznych: ZA Puławy i Ciechu. _ - W przypadku Ciechu zaczęliśmy formalny wybór doradców, w najbliższym czasie wybrany zostanie doradca finansowy _ - powiedział. Ocenił, że więcej o ewentualnych procesach w sektorze chemicznym będzie wiadomo w połowie września.

Resort skarbu prowadzi procesy prywatyzacyjne w ośmiu uzdrowiskach. MSP czeka na oferty od inwestorów w sprawie uzdrowisk: Horyniec, Iwonicz-Zdrój, Konstancin-Zdrój oraz Kamień Pomorski.

_ - Przygotowujemy się do opublikowania ogłoszenia dotyczącego sprzedaży uzdrowiska Rabka. Niedawno zamknęliśmy proces prywatyzacji spółki Szczawno-Jedlina i przymierzamy się do nowej decyzji w tej sprawie. W przypadku prywatyzacji spółki Świeradów-Czerniawa trwają ostatnie szlify umowy z funduszem inwestycyjnym. Również kończymy powoli negocjacje w sprawie uzdrowiska Wysowa. Wydaje się, że w ciągu najbliższych dni w przypadku tych dwóch ostatnich projektów będzie możliwe parafowanie umowy _ - podkreślił.

Więcej o prywatyzacji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t139680.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/producent;paliw;lotniczych;z;plocka;na;sprzedaz,160,0,879008.html) Producent paliw z Płocka na sprzedaż Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło inwestorów do przetargu w sprawie kupna akcji Ośrodka Badawczo - Rozwojowego Przemysłu Rafineryjnego z Płocka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t83729.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/msp;szykuje;sprzedaz;kolejnych;kopalni,74,0,863562.html) MSP szykuje sprzedaż kolejnych kopalni W połowie lipca resort zaprosi do negocjacji w sprawie sprzedaży kopalni węgla brunatnego Adamów i Konin.
Tagi: prywatyzacja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz