Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSP złożyło prospekt emisyjny ZA Puławy do KPWiG

0
Podziel się:

Po przeprowadzeniu oferty publicznej akcji ZA Puławy SA, która jest przewidziana na czerwiec 2001 roku, Skarb Państwa zachowa pakiet ponad 50 proc. akcji spółki

MSP złożyło 30 kwietnia do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd prospekt emisyjny Zakładów Azotowych w Puławach wraz z wnioskiem o wyrażenie zgody na wprowadzenie akcji do publicznego obrotu - poinformowało MSP w komunikacie.

MSP jest podmiotem wprowadzającym do publicznego obrotu papiery wartościowe ZA Puławy.

Akcje spółki oferuje Dom Inwestycyjny BRE Banku SA.

Po przeprowadzeniu oferty publicznej akcji ZA Puławy SA, która jest przewidziana na czerwiec 2001 roku, Skarb Państwa zachowa pakiet ponad 50 proc. akcji spółki.

Planowane wprowadzenie do publicznego obrotu akcji tej spółki, prywatyzowanej w trybie oferty publicznej, będzie równocześnie debiutem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółki z sektora chemii ciężkiej.

'Minister SP, wyraża nadzieję, iż fakt ten przyczyni się do wzrostu zainteresowania inwestorów zarówno sektorem chemii ciężkiej, jak i GPW' - napisano w komunikacie MSP przesłanym PAP.

Strategia prywatyzacji sektora zakłada, że dla pozostałych zakładów chemicznych będą poszukiwani inwestorzy strategiczni.

Puławy SA są krajowym potentatem w produkcji nawozów azotowych. Fabryka skupia ponad 40 proc. zdolności produkcyjnych nawozów azotowych w Polsce i opanowała aż 50 proc. rynku.

Według szacunków zarządu ubiegłoroczne przychody wyniosą 1 mld 300 mln zł, zysk brutto około 100 mln zł, a zysk netto 60 mln zł. Ogółem w 2000 roku wyprodukowano w Puławach o 20 proc. nawozów mineralnych więcej niż w 1999 roku.

ZA Puławy zatrudniają obecnie 3726 osób.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)