Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MSWIA tnie budżet, by starczyło dla nauczycieli

0
Podziel się:

Wydatki resortu Grzegorza Schetyny zmaleją o 250 mln zł.

MSWIA tnie budżet, by starczyło dla nauczycieli
(PAP/Mirosław Trembecki)

*Rząd szuka 3,5 mld oszczędności w budżecie. Wydatki resortu, którym kieruje Grzegorz Schetyna mają być ograniczone o ok. 250 mln zł. *

Schetyna zapewnił, że te cięcia "nie będą dotyczyć kwestii płacowych, zapisanych w budżecie i obronionych na sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych". Chodzi m.in. o podwyżki dla funkcjonariuszy Policji, BOR, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej, w ramach ustawy o modernizacji służb mundurowych.

"Będziemy musieli szukać ograniczeń. Wszystkie resorty szukają oszczędności m.in. na podwyżki dla nauczycieli" - powiedział wicepremier Schetyna.

"Nie oszczędzamy na ludziach, nie oszczędzamy na bezpieczeństwie, oszczędzamy na wydatkach" - podkreślił. Wyjaśnił, że chodzi m.in. o administrację, a także np. straż graniczną, której zadania zmienią się wraz z wejściem Polski do układu Schengen.

Schetyna poinformował, że w piątek rozmawiał o oszczędnościach ze swoimi zastępcami, oraz że zostały już przygotowane pierwsze plany w tym zakresie. Dodał, że decyzje zapadną w następnym tygodniu.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)