Notowania

wiadomości
24.03.2017 13:38

Niemieckie myto dla samochodów osobowych. Bundestag jest na "tak"

Ustawa musi jeszcze zostać zatwierdzona przez Bundesrat, ale już kilka landów zapowiedziało swoje weto. Protestuje także kilka krajów unijnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Niemiecki Bundestag przegłosował ustawę, na mocy której kierowcy samochodów osobowych będą musieli płacić za korzystanie z darmowych dotąd autostrad.

Ustawa musi jeszcze zostać zatwierdzona przez Bundesrat, ale już kilka landów zapowiedziało swoje weto. Protestuje także kilka krajów unijnych.

Minister infrastruktury Alexander Dobrindt przekonał Komisję Europejską, która co prawda zaleciła dokonanie pewnych korekt, ale zgodziła się na wprowadzenie opłat na niemieckich autostradach dla kierowców samochodów osobowych.

Zgodnie z życzeniem Brukseli, cena myta została uzależniona od emisji gazów spalinowych - im samochód bardziej ekologiczny, tym opłata niższa. Roczna opłata za przejazd niemieckimi autostradami wyniesie maksymalnie 130 euro. Będą także opłaty dziesięciodniowe w cenie do 25 euro i dwumiesięczne do 50 euro.

Kierowcy pojazdów zarejestrowanych w Niemczech dostaną pełną rekompensatę poniesionych kosztów poprzez obniżkę podatku drogowego. Opłaty miałyby zacząć obowiązywać od 2019 roku.

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2017

polakWP to dno !!!!!!!!!!

24-03-2017

zizujechać do Francji przez Niemcy 10 dni?

24-03-2017

AI teraz widać różnice między rządem polskim a niemieckim. Zrobią podatek dla wszystkich, ale swoim będą zwracać. Tym sposobem bez burzy wprowadzili … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (118)