Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na czosnku zarabiają jak na papierosach

0
Podziel się:

Przemytnicy sprowadzają chiński czosnek jako cebulę. Zyskują krocie.

Na czosnku zarabiają jak na papierosach
(włodi/CC/Flickr)

Na przemycie chińskiego czosnku przestępcy zarabiają równie dobrze jak na nielegalnych papierosach czy alkoholu. Wystarczy zgłosić go do oclenia jako cebulę. Skala jest na tyle duża, że sprawą zainteresowała się już unijna agenda do walki z przestępstwami gospodarczymi.

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni policja z Lublina zatrzymała 100 ton chińskiego czosnku. Importer deklarował, że sprowadza cebulę. Unijne cło na tonę czosnku jest bowiem kilkukrotnie wyższe niż na cebulę. Według wyliczeń prokuratorów tylko na samym zarekwirowanym w tym tygodniu chińskim czosnku Skarb Państwa stracił 300 tysięcy złotych - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Kontrowersje budzi nie tylko proceder przemytu, ale także sama jakość chińskiego czosnku. Ma on bardziej regularne kształty niż polski czosnek, mniej czosnkowy zapach i smak, ale szybko pleśnieje i nie da się go rozmnożyć. Zdaniem specjalistów, jest to bardzo podejrzane, ponieważ czosnek powinien usychać, a nie się psuć.

W Australii, Indiach i Nowej Zelandii wykryto, że chiński czosnek jest konserwowany szkodliwymi dla człowieka substancjami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t87170.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rosnie;przemyt;papierosow;ze;wschodu,40,0,675368.html) Rośnie przemyt papierosów ze Wschodu Od początku roku celnicy ujawnili w Podlaskiem przemyt 95 mln sztuk papierosów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t95677.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/w;unii;kwitnie;przemyt;chinskiego;czosnku,31,0,642847.html) W Unii kwitnie przemyt chińskiego czosnku Szlak nie wiedzie przez Polskę i Ukrainę, lecz z Chin do Norwegii, która nie należy do UE.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)