Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na decyzję tego polityka czeka cała Europa

0
Podziel się:

Przed rozwiązaniem parlamentu, szef rządu był namawiany do udziału w wyborach. Co zdecyduje?

Na decyzję tego polityka czeka cała Europa
(PAP/EPA)

Oczy całej Europy będą dziś zwrócone na Włochy, gdzie przed południem ustępujący premier Mario Monti ma zdradzić swoje plany na przyszłość.

Przed rozwiązaniem parlamentu szef rządu był namawiany do udziału w wyborach, teraz - gdy już wiadomo, że odbędą się one w drugiej połowie lutego - inni politycy próbują go odwieść od tego zamiaru.

Silvio Berlusconi oferował Montiemu pozycję lidera całej włoskiej centroprawicy, a nie otrzymawszy odpowiedzi, postanowił sam na jej czele iść do wyborów.

Centrolewica, która nigdy nie uznawała profesora za swojego, także widzi w nim konkurenta. Przedstawiciele tych sił, z którymi konsultował się prezydent Giorgio Napolitano przed rozwiązaniem parlamentu, otwarcie powtarzali, ze nie chcą, aby Mario Monti brał udział w kampanii wyborczej.

Sam zainteresowany oświadczył wczoraj lakonicznie, że _ jeszcze się zastanawia _ i przypomniał, ze do tej pory ani niczego nie obiecywał, ani nie straszył. Przypuszcza się jednak, że w czasie przedpołudniowej konferencji prasowej Mario Monti nie tylko podsumuje trzynastomiesięczną pracę swego rządu, ale powie coś na temat własnej przyszłości. To jedyna niewiadoma, jaka pozostała na drodze do przyszłorocznych wyborów.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest oficjalna data wyborów we Włoszech Kilka godzin temu prezydent Giorgio Napolitano rozwiązał parlament. Decyzja ta jest następstwem piątkowej dymisji gabinetu.
Premier Włoch ma już dość, oświadczył... Mario Monti opiera się naciskom, by kandydował w przyszłorocznych wyborach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)