Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nacjonalizacja firm budowlanych? Tego chce SLD

0
Podziel się:

Szef SLD Leszek Miller uważa, że najlepszym ratunkiem dla zagrożonych
upadkiem firm budowlanych.

Nacjonalizacja firm budowlanych? Tego chce SLD
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef SLD Leszek Miller uważa, że najlepszym ratunkiem dla zagrożonych upadkiem firm budowlanych, które realizują największe inwestycje infrastrukturalne, byłaby ich nacjonalizacja. Według niego, zagrożonych bankructwem jest obecnie prawie 2 tysiące firm.

Szef Sojuszu poinformował na czwartkowym briefingu prasowym, że w przyszłym tygodniu SLD przedstawi założenia do projektu ustawy _ o kluczowych inwestycjach infrastrukturalnych _. Zapowiedział, że w projekcie tym kompleksowo uregulowana zostanie _ obecność na rynku dużych przedsiębiorstw budowlanych _ i - zdaniem SLD - _ unormuje i poprawi _ on obecną groźną sytuację.

Jak mówił Miller, w ciągu ostatnich kilku miesięcy bardzo wyraźnie pogorszyła się sytuacja firm budowlanych. Podkreślił, że o tej sprawie informował w marcu premiera, jednak - według niego - rząd nie podjął w tej sprawie _ żadnych działań, które mogłyby zahamować tę zapaść _.

_ - Mamy sytuację taką, że zagrożonych jest prawie 2 tys. firm i 100 tys. miejsc pracy. Uważamy, że działaniem radykalnym, ale pomocnym, byłoby przejęcie zagrożonych największych firm przez Agencję Rozwoju Przemysłu, a więc nacjonalizacja _ - przekonywał lider SLD.

Jak dodał, w ten sposób można pomóc tym firmom, unikając jednocześnie konfliktu z przepisami dotyczącymi zasad przyznawania pomocy publicznej. Według niego, tego typu pomysły pojawiają się też w rządzie Donalda Tuska.

_ - Zachęcamy do takich działań. SLD będzie tego rodzaju przedsięwzięcia popierał _ - zapowiedział Miller. - _ To jest w tej chwili jedyna możliwość, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której upadłyby dziesiątki, setki ważnych firm budujących drogi i inne wielkie inwestycje _ - ocenił szef SLD.

Jego zdaniem, najważniejsze w tej sprawie jest, by ratować miejsca pracy. _ - To musi być podstawowy element w rachunku kosztów _ - zaznaczył były premier.

budownictwo
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)