Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nafta polska
22.04.2005 12:58

Nafta Polska ma zgodę na przejęcie firm chemicznych

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na przejęcie przez Naftę Polską (NP) zakładów chemicznych Zachem, Sarzyna, Kędzierzyn i Tarnów - poinformował w UOKiK w piątkowym komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jednak urząd postawił warunek, że w ciągu trzech lat NP ma sprzedać aktywa Zachemu i Tarnowa niezależnym inwestorom.

"Chodzi o to, żeby nie koncentrować w jednych rękach produkcji kwasu solnego, gdyż oba podmioty zapewniają 60 proc. krajowej produkcji" - powiedział PAP Krzysztof Mering, rzecznik Nafty Polskiej.

"Wkrótce rozpoczniemy procedury prywatyzacyjne. Wszystkie zakłady będą sprzedawane w trybie zaproszenia do rokowań wybranych podmiotów" - dodał.

W ramach prywatyzacji Nafta Polska będzie sprzedawała w całości kontrolowane przez siebie pakiety tych spółek, czyli po 85 proc. akcji w każdej z firm.

Wiceminister skarbu Krzysztof Żyndul mówił niedawno PAP, że prywatyzacją zakładów jest zainteresowanych kilkunastu inwestorów z Polski i z zagranicy.

Swojego zainteresowania przejęciem Tarnowa i Kędzierzyna nie kryje Anwil, spółka zależna PKN Orlen. Z kolei możliwość przejęcia Zachemu i Sarzyny rozważa Ciech.

Nafta Polska informowała wcześnie, że chciałaby zakończyć prywatyzację tych firm do końca września tego roku.

Tagi: nafta polska, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz