Notowania

zus
28-05-2018 (07:04)

Nagrody w ZUS. Dwa miliony premii dla dyrektorów i wicedyrektorów

1,8 mln zł - tyle w 2017 roku ZUS przyznał dla dyrektorów i wicedyrektorów swoich oddziałów. A to oznacza, że przeciętny dyrektor oddziału dostał dodatkowe 24 tys. zł. - Ta instytucja działa jak piramida finansowa - komentuje wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal Walczak / Agencja Gazeta)
ZUS wypłacić niemal 2 miliony nagród szefom swoich lokalnych oddziałów

1,8 mln zł - tyle w 2017 roku ZUS przyznał dyrektorom i wicedyrektorom oddziałów. A to oznacza, że przeciętny dyrektor oddziału dostał dodatkowe 24 tys. zł. - Ta instytucja działa jak piramida finansowa - komentuje wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.Premie trafiły do wszystkich dyrektorów i ich zastępców w 43 oddziałach ZUS - czytamy w "Super Expressie". Zastępcy dyrektorów mogli liczyć na mniej, niż ich szefowie - dostali średnio po 18 tys.

Nagrody w ZUS. Wiceminister ujawnia

Dane o nagrodach ujawnił Marcin Zieleniecki, wiceszef Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w odpowiedzi na interpelację posła Stanisława Tyszki z Kukiz '15.

*Rząd kończy prace nad zmiejszeniem ZUS dla najmniejszych przedsiębiorców. Zobacz wideo: *

- GUS oszacował ostatnio ukryty dług emerytalny na 5 bilionów złotych. To astronomiczna kwota. W takiej sytuacji ZUS powinien szukać oszczędności, a wypłacanie jakichkolwiek nagród dla dyrektorów jest oburzające i nie powinno mieć miejsca - powiedział Tyszka "SE", dodając, że instytucja działa niczym piramida finansowa.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: zus, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2018

emerytOd dawna wiadomo, że ZUS to piramida finansowa. Moje 420 tys, które zaoszczędziłem u nich na moją emeryturę już dawno się gdzieś "rozeszło", a … Czytaj całość

28-05-2018

kolOrzecznicy ZUS uzdrawiają ludzi bez rąk i nóg, chorych na przewlekłe i nieuleczalne choroby, tylko po to aby dyrektorzy mieli pieniądze na premie.

28-05-2018

BożenaKiedy to złodziejstwo się skończy?Emeryci biedę klepią, a oni pasą się na narodzie?????

Rozwiń komentarze (418)

Wybrane dla Ciebie