Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Największe brytyjskie banki obniżają premie

0
Podziel się:

Na mocy zawartego porozumienia banki Barclays, RBS, Lloyds i HSBC będą także płacić wyższe podatki.

Największe brytyjskie banki obniżają premie
(Rex Roof/CC/Flickr)

Po wielotygodniowych rozmowach z rządem cztery główne brytyjskie banki komercyjne zgodziły się wypłacić niższe premie swym pracownikom kierowniczym oraz zwiększyć wolumen kredytów dla gospodarki - poinformował minister finansów George Osborne.

Dodał on, że na mocy zawartego porozumienia banki Barclays, RBS, Lloyds i HSBC będą także płacić wyższe podatki i zapewnią większą przejrzystość w sprawie wypłacanych premii.

Porozumienie ma złagodzić społeczne wzburzenie tym, że wsparte w trakcie kryzysu pieniędzmi podatników banki nie zrezygnowały z sowitych premii dla swego personelu menedżerskiego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t130964.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/niemcy;placa;najlepiej;srednio;372;tys;euro,105,0,766057.html) Niemcy płacą najlepiej, Średnio 372 tys. euro Płace menedżerów w Deutsche Bank były większe niż w inwestycyjnych bankach z USA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t130970.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/hiszpanskie;banki;cierpia;przez;zle;dlugi,77,0,766029.html) Hiszpańskie banki cierpią przez złe długi Banco Popular miał wyniki gorsze za sprawą odpisów na zagrożone kredyty.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)