Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
indie
06.02.2013 10:19

Największe targi lotnicze w Azji ruszają w Indiach

W Indiach rozpoczynają się największe w Azji targi lotnicze. Po raz pierwszy w imprezie, organizowanej w New Delhi, weźmie udział delegacja z Chin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(t3rmin4t0r/CC/Flickr)

*W Indiach rozpoczynają się największe w Azji targi lotnicze. Po raz pierwszy w imprezie, organizowanej w New Delhi, weźmie udział delegacja z Chin. Stosunki między Indiami i Chinami są napięte, utrudnia je spór o Kaszmir oraz sprzeczne interesy na Oceanie Indyjskim i Morzu Południowochińskim. *

W ubiegłym roku widoczne było pewne odprężenie na linii Pekin - New Delhi. We wrześniu oba kraje zgodziły się wznowić wspólne ćwiczenia wojskowe, a do Indii po raz pierwszy od ośmiu lat przybył z wizytą chiński minister obrony.

Na targach lotniczych jednym z modeli budzących największe zainteresowanie będzie francuski odrzutowiec Rafale. W zeszłym roku Francja zawarła z Indiami kontrakt na sprzedaż 126 tych samolotów za 12 miliardów dolarów.

Rząd w New Delhi przeznaczył w tegorocznym budżecie 36 miliardów dolarów na obronę. Oznacza to wzrost wydatków na ten cel o 17 procent w porównaniu z latami 2011 - 2012.
Targi lotnicze są w Indiach organizowane od 1996 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Kung-fu w firmie? Dla nich biznes to wojna W Niemczech swoje siedziby ma obecnie 800 chińskich i 375 indyjskich spółek. Ich liczba szybko wzrasta.
E-commerce to coraz częściej domena Chińczyków Mieszkańcy Indii i Chin wydają znacznie większą część swoich dochodów na zakupy w sieci, niż Amerykanie - wynika z badania przygotowanego przez WorldPay.
Skupują złoto. Będą wzrosty cen kruszca? W opinii ekspertów, zainteresowanie kruszcem w Państwie Środka już w tym roku prześcignąć może popyt w Indiach, które jak dotąd dominowały na rynku złota.
Tagi: indie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz