Notowania

modlin
28.12.2012 08:27

Naprawa pasa w Modlinie potrwa tydzien

Prawdopodobnie tydzień będzie trwać naprawa jednego z dwóch betonowych odcinków drogi startowej w Modlinie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)

*Prawdopodobnie tydzień będzie trwać naprawa jednego z dwóch betonowych odcinków drogi startowej w Modlinie. Pas zamknął Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Uznał on, że szczeliny i ukruszenia zagrażają bezpieczeństwu lotów. *

Prace rozpoczęły się wczoraj rano. _ - Mam nadzieję, że jeśli pogoda utrzyma się taka jak dzisiaj, to zgodnie z zapowiedzią wykonawcy, już trzeciego stycznia praca na tym progu może zostać zakończona - _ mówi Edyta Mikołajczyk doradca zarządu portu w Modlinie.

Prace trwają na zachodnim krańcu pasa. Betonowy odcinek ma tam 22 tys. metrów kwadratowych. Jego naprawa zajmuje się dziewięć ekip. Edyta Mikołajczyk zaznacza, że usterki są w miarę łatwe do usunięcia. - _ Uszkodzenia są jedynie w wierzchniej warstwie betonu, co z całą pewnością umożliwi szybkie przeprowadzenie napraw _ - podkreśla.

Nie wiadomo, ile będzie kosztować naprawa pasa. Jednak wszystkie koszty pokrywa wykonawca robót. Być może będzie też musiał pokryć straty lotniska. Z powodu awarii pasa lotniska dziennie port traci 150 tys. złotych.

Tagi: modlin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz