Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nauczycieli czekają redukcje. Drastyczne

0
Podziel się

Coraz mniejsze wpływy z podatków zmuszają samorządy do cięcia etatów.

Nauczycieli czekają redukcje. Drastyczne
(skynesher/iStockphoto)
bEgxGSHV

W tym roku środowisko nauczycielskie czekają zwolnienie i utrata wielu przywilejów. Coraz mniejsze wpływy z podatków zmuszają gminy do cięcia etatów i szukania nowych form zatrudniania nauczycieli.

Tylko w ubiegłym roku gminy postanowiły zlikwidować 335 szkół. W tym roku ta liczba może się podwoić. Radni na podjęcie uchwał o likwidacji szkół mają czas do końca dzisiejszego dnia - alarmuje _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Wiele ocalonych szkół gminy przekażą stowarzyszeniom. To pozwoli zastąpić gwarantowaną Kartą Nauczyciela strukturę płac i zatrudnienia innymi, bardziej elastycznymi umowami o pracę._ _

bEgxGSHX

Gazeta dodaje, że choć w ostatnich pięciu latach samorządy zlikwidowały 3 tysiące szkół, a uczniów jest o milion mniej, liczba nauczycieli wzrosła o 13 tysięcy. Gminy nie mają już pieniędzy na fikcyjne etaty, dlatego szukają nowych form zatrudnienia, poza Kartą Nauczyciela.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t87572.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/protesty;w;lubuskiem;zablokowali;drogi,120,0,784760.html) Protesty w Lubuskiem. Zablokowali drogi W Krośnie Odrzańskim mieszkańcy protestowali przeciwko zamykaniu szkół.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t84895.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/radni;pis;z;lodzi;wykluczeni;z;partii,173,0,784045.html) Radni PiS z Łodzi wykluczeni z partii To reakcja centrali na głosowanie radnych PiS za uchwałami o likwidacji szkół.
bEgxGSIy
KOMENTARZE
(0)