Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nawałnice w Polsce. Jedna osoba nie żyje

0
Podziel się:

W wyniku wichury, która dzisiejszej nocy przeszła nad Mazowszem, w miejscowości Grzegorzewice zginęła jedna osoba.

Nawałnice w Polsce. Jedna osoba nie żyje
(Perfesser/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

W wyniku wichury, która dzisiejszej nocy przeszła nad Mazowszem, w miejscowości Grzegorzewice zginęła jedna osoba. W sumie w nocy straż interweniowała 110 razy.

_ - W miejscowości Grzegorzewice w powiecie grodziskim w wyniku wiatru, konar spadł na przejeżdżający samochód osobowy. W wyniku tego zdarzenia zginęła jedna osoba _ - poinformowała Agnieszka Kotulek z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Jak opisała, mężczyzna zjechał z drogi i uderzył w drzewo. _ - Po uwolnieniu z samochodu został przewieziony do szpitala, ale nie udało się przywrócić czynności życiowych _ - wyjaśniła.

Zdarzenia miało miejsce około godziny 21. W samochodzie była jeszcze jedna osoba, ale nic się jej nie stało.

_ W związku z wichurą na Mazowszu odnotowano około 70 zdarzeń. Najwięcej w powiecie płockim, grodziskim i w Warszawie _ - powiedziała Agnieszka Kotulek.

Przez całą noc także kujawsko-pomorscy strażacy interweniowali ponad 40 razy. Bardzo wiele drzew zostało przewróconych i połamanych, a w kilku gospodarstwach zostały uszkodzone dachy i zniszczone stodoły wskutek nawałnicy.

_ - Najwięcej szkód zostało wyrządzonych w powiatach grudziądzkim i brodnickim. We wsi Białobłoty koło Grudziądza w kilku gospodarstwach wichura częściowo zerwała dachy z domów i budynków gospodarczych, przewróciła stodoły, a także powywracała i połamała drzewa. Strażacy pomogli poszkodowanym przykryć budynki folią _ - powiedziała rzeczniczka kujawsko-pomorskiej straży pożarnej st. kpt. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska.

Zdaniem strażaków biorących udział w usuwaniu skutków nawałnicy, nad Białobłotami prawdopodobnie przeszła lokalna trąba powietrzną, o czym świadczy m.in. charakter zniszczeń drzew.

Wiele drzew połamanych i przewróconych spadło na drogę krajową w okolicach Tamy Brodzkiej w powiecie brodnickim i na drogę krajową 55 w rejonie Radzynia Chełmińskiego w powiecie grudziądzkim. Na miejsce skierowano zastępy strażaków, którzy usuwają znoszone drzewa. Strażacy usuwali też połamane drzewa z torów linii kolejowej Grudziądz - Jabłonowo.

Do straży kierowane są też zgłoszenia o zalanych piwnicach, głównie w Bydgoszczy i Włocławku. Przez cały wieczór kujawsko-pomorscy strażacy interweniowali ponad 40 razy.

Czytaj więcej w Money.pl
10 tys. osób bez prąd. Winna wichura Awarie mają być usunięte do południa. Straż Pożarna interweniowała ok. 200 razy.
Turbiny wiatrowe wydajne dzięki dinozaurom? Wymiana turbiny wiatrowej na nowszą i bardziej wydajną jest kosztownym przedsięwzięciem. Dlatego specjaliści z firmy Siemens opracowali trzy metody poprawy aerodynamiki turbin.
Boni ujawnił, kiedy ruszą zapomogi Rząd wypłaci zasiłki dla poszkodowanych przez ostatnie nawałnice.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)