Notowania

nazarbajew
10.03.2014 16:52

Nazarbajew wyraża zrozumienie dla działań Rosji na Ukrainie

Nazarbajew, którego środkowoazjatycki kraj to druga pod względem wielkości poradziecka gospodarka, jest - jak pisze Reuters - bliskim sojusznikiem Putina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mheidegger/cc/wikimedia)

Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew powiedział prezydentowi Władimirowi Putinowi, że rozumie logikę działań Rosji na Ukrainie. Kazachstan wraz z Rosją i Białorusią tworzą Unię Celną.

_ Nursułtan Nazarbajew podkreślił, że Kazachstan jako strategiczny partner ze zrozumieniem traktuje stanowisko Rosji, która broni praw mniejszości narodowych na Ukrainie, a także interesów własnego bezpieczeństwa _ - poinformowała w poniedziałek służba prasowa Nazarbajewa, relacjonując jego rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji.

Nazarbajew, którego środkowoazjatycki kraj to druga pod względem wielkości poradziecka gospodarka, jest - jak pisze Reuters - bliskim sojusznikiem Putina i popiera jego plany integracji dawnych republik radzieckich. Putin wsparł separatystyczne dążenia rosyjskiej większości na Krymie, gdzie siły rosyjskie przejęły kontrolę nad wojskowymi instalacjami.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: nazarbajew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz