Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Negocjacje z Rosją bez jakichkolwiek szans?

0
Podziel się:

Najwyższa rangą przedstawicielka Departamentu Stanu ds. Europy Victoria Nuland powiedziała, że USA nie obiecują sobie wiele po zbliżających się rozmowach z Moskwą

Negocjacje z Rosją bez jakichkolwiek szans?
(PAP/EPA)

Najwyższa rangą przedstawicielka Departamentu Stanu ds. Europy Victoria Nuland powiedziała, że USA nie obiecują sobie wiele po zbliżających się rozmowach z Rosją ws. kryzysu ukraińskiego, lecz uważają za ważną dyplomację w celu deeskalacji konfliktu.

_ Nie spodziewamy się wiele po tych rozmowach, lecz jesteśmy przekonani, że ważne jest pozostawienie dyplomacji otwartych drzwi _ - oświadczyła Nuland, asystentka sekretarza stanu USA ds. Europy i Eurazji.

Rosja, Ukraina, USA i Unia Europejska mają odbyć w przyszłym tygodniu spotkanie ministerialne, by rozmawiać na temat kryzysu ukraińskiego.

Nuland, która uczestniczyła w przesłuchaniu w Kongresie na temat ukraińskiego kryzysu, powiedziała, że Waszyngton nie ma wątpliwości, że za przejęciem w tym tygodniu budynków władz na Ukrainie wschodniej stoją Rosjanie.

Sekretarz stanu USA John Kerry oskarżył we wtorek Rosję, że próbuje zdestabilizować Ukrainę przy pomocy opłacanych agentów, i zagroził zaostrzeniem sankcji.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)