Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Netzel może pełnić funkcję prezesa PZU

0
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego uznała, że mimo zarzutów o brak kompetencji, doświadczenia i niejasne powiązania z aferą w firmie Drob-Kartel.

W czerwcu Jaromir Netzel zastąpił na stanowisku prezesa PZU Cezarego Stypułkowskiego. Dotychczas pełnił tą funkcję bez formalnej zgody nadzoru.

Dziś jednak KNF zaakceptowała jego kandydaturę. Politycy uznali, że Neztel ma wystarczające doświadczenie, by zarządzać PZU.

"Prezes PZU ma odpowiednie doświadczenie, by zarządzać spółką będącą w większości własnością skarbu państwa, a jednocześnie taką, co do której toczy się spór na arenie międzynarodowej" - powiedział "Gazecie Prawnej" Artur Zawisza, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Decyzja zapadła, chociaż KNF otrzymał kompletu dokumentów. Brakowało m. in. opinii rady nadzorczej PZU.

Kontrowersyjny prezes

Wobec Netzla stawiano szereg zastrzeżeń. Po pierwsze szef PZU nie może pochwalić się pięcioletnim doświadczeniem w kierowaniu instytucją finansową, czego wymaga prawo ubezpieczeniowe. Tylko przez trzy lata kierował jednym z pionów banku PKO BP.

Poza tym połowie lat 90-tych był doradcą firmy Drob-Kartel, z której wyprowadzano majątek. Sprawą zajmuje się gdańska prokuratura. Sprawdza, czy prezes PZU działał razem z firmą MFC, która wyprowadziła pieniądze z Drob-Kartelu.

Jeszcze pół roku temu nawet posłowie koalicji nie ważyli się poprzeć Netzla: 'Prezesem takiej instytucji powinien być ktoś czysty jak łza", powiedział wtedy "Newsweekowi" poseł PiS Tadeusz Cymański.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)