Notowania

agnieszka pachciarz
27.06.2012 15:03

NFZ ma nową szefową. Agnieszka Pachciarz nominowana przez premiera

Nowa szefowa Funduszu będzie musiała zmierzyć się z kolejnym protestem lekarzy zapowiadanym na 1 lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Wojtasik)

*Agnieszka Pachciarz nowym prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. Premier Donald Tusk podpisał wniosek o powołanie jej na stanowisko szefa NFZ. W poniedziałek Rada Funduszu pozytywnie zaopiniowała jej kandydaturę. *

Agnieszka Pachciarz jest prawnikiem. Przez ostatnie cztery miesiące pełniła funkcję wiceministra zdrowia. Wcześniej zarządzała wielkopolskimi szpitalami.

Nowa szefowa Funduszu będzie musiała zmierzyć się z kolejnym protestem lekarzy zapowiadanym na 1 lipca. Część lekarzy nie podpisze umów z Funduszem dotyczących wystawiania recept na leki refundowane. W ubiegły piątek Naczelna Rada Lekarska zaapelowała o niepodpisywanie takich umów i wystawianie recept bez orzekania o stopniu odpłatności. Chodzi o zawarte w umowach zapisy, które dotyczą karania lekarzy za błędne wypisanie recepty.

Lekarze protestowali w tej samej sprawie pół roku temu. Wówczas z ustawy refundacyjnej wykreślono zapisy dotyczące karania lekarzy ale pozostały one w umowach podpisywanych z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Czytaj więcej w Money.pl
Za leki płacimy więcej. Zmiany w NFZ nie pomogą Bolesław Piecha mówi, co należy zrobić z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Surowa ocena Arłukowicza. Będą zmiany Minister zdrowia ocenił umowę na wypisywanie recept refundowanych jako złą, która powinna być zmieniona.
Kłócą się o recepty. Pacjenci boją się o leki Spór Ministerstwa Zdrowia i NFZ ze środowiskiem lekarskim może spowodować kolejne ograniczenie w dostępie do leków refundowanych - obawiają się pacjenci.
Tagi: agnieszka pachciarz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz