Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NFZ przyzna więcej kontraktów na przyszły rok

0
Podziel się:

Szefowa Narodowego Funduszu Zdrowia zapewnia, że prace nad umowami ze szpitalami i ośrodkami zdrowia na przyszły rok są zaawansowane.

NFZ przyzna więcej kontraktów na przyszły rok
(Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)

W radiowej Jedynce Agnieszka Pachciarz poinformowała, że do tej pory zostało zawartych 25 procent kontraktów w skali kraju. Trwają negocjacje w sprawie kolejnych - powiedziała Pachciarz.

Szefowa NFZ dodała, że fundusz czeka jeszcze na wejście w życie ustawy, która będzie pozwalała na aneksowanie umów szpitalom, którym kończą się umowy.

Na 2014 roku NFZ planuje wydać na opiekę zdrowotną ponad 63 mld złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa lista leków refundowanych. Są podwyżki Podwyżki cen sięgną nawet 160 złotych. Do listy dodano także kilka nowych specyfików do leczenia alergii pokarmowych oraz rozszerzono wskazania dla jednego z analogów insuliny.
Dzieci z padaczką zostaną bez leczenia? Jeśli do końca roku nie znajdą się pieniądze na tomograf komputerowy, dzieci chore na padaczkę pozostaną bez opieki medycznej.
NFZ chce zabrać lekarzom 400 mln zł. Grożą strajkiem Medycy rodzinni zamkną gabinety, jeśli fundusz przeforsuje swoje plany. Dziś starcie z ministrem Bartoszem Arłukowiczem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)